ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
עומס בנתיבי IIX 
 
 יש פקק בת``א. המחלף בפתח תקווה פנוי?   
 
מערכת חיים ברשת

איגוד האינטרנט הישראלי החל השבוע בהפעלת מחלף אינטרנט חדש; במקרה של תקלה באחד מן המחלפים, תועבר כל התנועה למחלף השני

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לאחר שבנובמבר 2003 הכריז איגוד האינטרנט הישראלי על בניית מחלף אינטרנט נוסף על זה הפועל כבר מ-1996, החל השבוע המחלף החדש לפעול באופן מלא. עבור מי שלא זוכר, מחלף האינטרנט הישראלי (IIX), אליו מחוברים כיום כ-20 ספקי אינטרנט, משמש כצומת התקשורת המקשרת בין ספקי האינטרנט השונים בישראל והוא מהווה למעשה את שידרת הרשת הפנים-ישראלית. המחלף החדש, הממוקם במתקן התיקשוב התת-קרקעי של med1 בפתח תקווה, פועל במקביל לאתר הוותיק, הממוקם בתל אביב.

הקמת המערך החדש, היא חלק מפעילות האיגוד להרחבתו של המחלף וחיזוק מוכנותו להתאוששות מאסון. לדברי דורון שקמוני, חבר הנהלת איגוד האינטרנט הישראלי, מדובר בציון דרך בהתפתחות שידרת האינטרנט הישראלית. "הקמת מתקן מקביל הממוקם באתר אחר תורמת משמעותית ליתירותו של המחלף ולהמשך פעילותם השוטפת של ספקי האינטרנט". לדברי שקמוני, האיגוד מעודד את הספקים להתחבר במקביל לשני המחלפים, כך שתקלה באחד מהם לא תפגע בהמשך הפעילות הרגיל מול השני.
 
 
בהמשך להפעלת המחלף החדש, יופעלו בהדרגה שיפורים שונים שתכליתם לשפר את רמת השירות ברשת האינטרנט בישראל. בין היתר, יציע המחלף החדש שירות שעון מדויק, מבוסס GPS. שירות זה פתוח לשימוש הציבור, ומיועד לסנכרון שעונים, החל משעון המחשב האישי וכלה במערכות עיבוד נתונים הדורשות תזמונים מדוייקים, כגון מערכות חשבונות (בילינג) של ספקי תקשורת וכדומה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by