ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
יו"ר MPAA: אינני יכול עוד 
 
 איפה ישנם עוד טקסנים כאלה (מתוך אתר MPAA)   
 
דנה רוטשילד

אחרי שנה של מלחמה כושלת בפיראטים ו-38 שנים בתפקיד, ג'ק ולנטי, יו"ר התאחדות תעשיית הקולנוע האמריקאית, הולך הביתה ומותיר את מחליפי הקבצים באקסטזה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
איש זקן הוא ג'ק ולנטי. זקן מאוד. זה לא רק הגיל, כמו העובדה שבמהלך תפקידו האחרון כיו"ר MPAA (התאחדות תעשיית הקולנוע בארצות הברית) השתנתה תעשיית הקולנוע מקצה לקצה. כעת היא נמצאת על סף החלטה מכרעת.

רשתות לשיתוף קבצים גורמות נזקים של מיליארדי דולרים לתעשיית המוזיקה והקולנוע. תעשיית המוזיקה ונציגתה עלי אדמות, RIAA, כבר הוכיחה שגישת ה"קודם בכוח, אולי אחר כך במוח" שלה, עם התביעות המשפטיות ומסעות הפרסום תחילה, והשקת שירותי הורדות בתשלום מאוחר יותר, לא ממש תפסה. כעת על ה-MPAA לקבל את ההחלטה שלה.
 
 
ג'ק ולנטי הולך הביתה אחרי 38 שנה בתפקיד. באמת הגיע הזמן. כדי להמחיש באיזה נצח מדובר, במונחים תעשייתיים, די לומר כי כשנכנס לתפקיד היה עליו להילחם כדי לבטל את קוד הייז – החוקה המוסרנית שהוליווד אימצה לעצמה, ואסרה על גילויי הומוסקסואליות, ניאופים, רמיזות מיניות, אזכורים סוציאליסטים וכל דבר טוב אחר.

MPAA יכלה לנצל את המעבר כדי לעשות שינוי בקונספציה. מאבק כוחני במחליפי קבצים הוא עקר וחסר טעם. פעולות נחרצות נגד בודדים לעולם לא יצליחו לעצור את ההמונים (ולעזאזל, מדובר במיליונים שיושבים על השרתים של קאזאה) מלהוריד סרטים באופן פיראטי, לכל היותר זה יכול ליצור יחסי ציבור המבוססים על פחד ותיעוב.

במקום זאת מונה דן גליקמן (יהודי, כמובן), שר חקלאות לשעבר, והוא ייכנס לתפקידו ב-1 בספטמבר. MPAA הבהירו בכך שאינם מעוניינים בשינוי, שהם מעדיפים לשמור על תפיסת העולם הכי שנות החמישים של היו"ר הקודם. גליקמן מיהר להכריז בפני עיתונאים שימשיך את המלחמה הנחרצת של קודמו בפיראטים. מלחמה של הגשת תביעות נגד מחליפי קבצים, כמו גם חימושם של סדרני קולנוע באמצעים לראיית לילה כדי לתפוס צלמים חובבים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by