ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
לקוקה קולה אין סיווג בטחוני 
 
 
מערכת חיים ברשת

חברת המשקאות קוקה קולה יצאה בארה"ב במבצע הייטקי מדליק לקראת הקיץ, ובחיל האוויר האמריקאי נלחצים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ממה מפחדים בחיל האוויר האמריקאי? לא, לא מפיגועים של אל-קעידה, גם לא מהיכולת האטומית של אירן ואפילו לא ממייקל מור. בחיל האוויר באמריקה מצאו גורם מאיים במיוחד – פחיות קוקה קולה.

לפני כחודש וחצי דיווחנו כאן על מבצע הייטקי במיוחד איתו יצאה חברת קוקה קולה לקראת הקיץ. כחלק מהמבצע, קוקה-קולה פיזרה 100 פחיות זוכות בתוך אריזות של 12, 18, 20 או 24, ברחבי ארה"ב. בכל פחית זוכה כזו, במקום נוזל חום וממותק, מוטמנת ערכת תקשורת קטנה וממזרה.

כשהזוכה המאושר מגלה שבידו הפחית הזוכה, הוא לוחץ על הכפתור, פעולה שמפעילה את מערכת ה-GPS המותקנת בפחית. מהרגע הזה מארגני המבצע מתחילים לעקוב אחר המיקום של הזוכה, ובכל רגע נתון הם יכולים להפתיע אותו עם "משלחת חיפוש" שתביא לו את הפרס הגדול – מכונית שברולט.
 
 
כידוע, בצבא ארה"ב לא לוקחים שום סיכונים, והרעיון שחיילים פתאום יתחילו להפעיל מערכות GPS מתוך בסיסים סודיים מפחיד כמעט כמו לגלות שחיילים חושפים לעולם את ההתעללויות בשבויים העירקים באמצעות מצלמופונים. דוברת החייל, גב' סוזן מרפי מסבירה לאתר החדשות של צפון ג'ורג'יה כי "לא מאושרת כניסתן של מערכות המסוגלות לשדר או לקבל מידע לחדרים או לבסיסים מסווגים".

הקב"טים הקשוחים של חיל האוויר האמריקאי קיבלו הוראה לבחון מעתה כל פחית קוקה-קולה לפני שהיא נכנסת לחדרי ישיבות סודים או לבסיסים. מרפי מבטיחה שהקב"טים לא יקחו את הפחיות לעצמם, ושאם תמצא מבין הפחיות פחית זוכה, היא תועבר לידי בעליה, אבל רק אחרי שהוא יצא את הבסיס.

בחברת קוקה-קולה קצת מגחכים על אמצעי הזהירות האלו. הסיכוי שתרחיש כזה יקרה, ומישהו מבסיס אמריקאי סודי יהיה מבין הזוכים הוא בערך 1 ל- 2.5 מליון. וגם אם כן, מערכת ה-GPS לא משדרת שום דבר, אלמלא לחצו על הכפתור שמפעיל אותה. אבל הנתונים האלו לא מרשימים את הצבא האמריקאי שלא יתנו לשום פחית של משקה מוגז להרוס להם את מעטה הסודיות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by