ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הדפדפן שלכם אינו בטוח (!) 
 
 
מערכת חיים ברשת

מומחי האבטחה של ממשלת ארה"ב מזהירים: דפדפן האקספלורר של מיקרוסופט אינו בטוח לשימוש, תעברו לדפדפנים אחרים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צוות מוכנות החירום למחשבים של ממשלת ארה"ב (US-CERT) הוציאה אזהרה למשתמשי מחשבים להפסיק להשתמש בדפדפן האינטרנט של מיקרוסופט לאחר שפרצת אבטחה חמורה בדפדפן, שהחברה טענה כי היא תיקנה, הופיעה מחדש, כך מדווח אתר The Age האוסטרלי.

"דפדפן האינטרנט של מיקרוסופט (האקספלורר) לא העריך כראוי את הקשר האבטחה של מסגרת שהופנתה ע"י שרת רשת. תוקף יכול לנצל פרצה זו על מנת להריץ סקריפטים במגדרי (דומיין) בטיחות שונים. כך יכול בעצם התוקף להריץ קטעי קוד על מחשבים אישיים תוך שימוש בזכויות הניהול של משתמש המחשב", נרשם בהכרזת ה-CERT.

עד כה השתמשו האקרים בפרצה זו על מנת לשגר חלונות פופ-עף המכילים פרסומות הנגועות בתוכנות רוגלה. דרך חלונות אלו הצליחו ההאקרים להתקין תוכנות לתיעוד תנועות מקלדת (לגניבת סיסמאות, מספרי אשראי וכיו"ב).
 
 
צוות מוכנות החירום המליץ על המעבר לשימוש בדפדפנים אחרים לאחר שבשבוע שעבר הסתובבה ברשת רושעה חדשה שהשתמשה בפרצת אבטחה ישנה באקספלורר. בינתיים מנסה מיקרוסופט לענות על הבעיה, ולצרף את הפיתרון לחבילת העדכון השנייה (SP2) למערכת ההפעלה חלונות XP, אשר אמורה לצאת ממש בקרוב.

" ניתן לצמצם את סכנת החשיפה לסכנות ע"י שימוש בדפדפן רשת אחר, במיוחד בעת גלישה באתרים לא בטוחים", נכתב באזהרה שהוציא ה-CERT.

אזהרה זו לא יכלה לבוא בזמן גרוע יותר מבחינת יו"ר מיקרוסופט, ביל גייטס, הנמצא בימים אלה במסע בסין, מלזיה ואוסטרליה על מנת לבסס את מעמדה של החברה בחלק זה של העולם, אשר מראה לאחרונה סקרנות (בלתי בריאה, מבחינת מיקרוסופט) כלפי תוכנות הקוד הפתוח.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by