ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
גביע רובוקופ 2004 יצא לדרך! 
 
 
צבי טלית

לא הרבה יודעים אבל במקביל ליורו 2004 נערך כיום בפורטוגל טורניר כדורגל נוסף בו מתחרות קבוצות של כדורגלנים רובוטים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עד לפני כחודש אף אחד (חוץ מהפורטוגלים אולי) לא זכר בכלל איפה פורטוגל נמצאת על המפה, אבל מאז תחילתו של טורניר הכדורגל יורו 2004 למעלה ממיליארד אנשים ברחבי תבל מבקרים במדינה כמעט מדי ערב.

אולם רוב האנשים שמתגודדים מול המרקע לא מודעים כלל לקיומו של טורניר כדורגל נוסף המתארח בימים אלו בפורטוגל, טורניר רובוקופ 2004 – טורניר שהחל ב-27 ביוני ויסתיים ב-5 ביולי, אשר במסגרתו מתחרות קבוצות של רובוטים האחת נגד השנייה בניסיון לקבוע מי יהיה אלוף העולם הרובוטי בכדורגל.

מסתבר כי מדובר באירוע ספורט הנערך מדי שנה ובו אוניברסיטאות מכל רחבי העולם שולחות את הרובוטים שלהם להביא הביתה את הגביע. מדובר באירוע בו מפגינים גופי המחקר את הישגיהם בתחום הרובוטיקה והבינה המלאכותית והשילוב בין השניים, כיוון שלרדוף אחרי כדור נחשבת למשימה מורכבת למדי (תזכרו את זה בפעם הבאה שאתם שומעים על עוד פנינה של אלון מזרחי).
 
 
על פי האתר הרשמי של התחרות, כדי שקבוצה שלמה של רובוטים ישתפו פעולה ויתפקדו כקבוצת כדורגל לכל דבר, צריכים ליישם מגוון שלם של טכנולוגיות וביניהן: עקרונות עיצוב של סוכנים אוטונומיים, שיתוף פעולה בין מספר רב של של סוכנים, תכנון ושליטה בזמן אמת, וסנסורים רובוטיים.

על פי אתר האינקווירר מקווים אנשי הפדרציה של גביע הרובוקופ להגיע בשנת 2050 למצב שבו יוכלו להציג קבוצת כדורגל של רובוטים הומנואידים (דמויי אדם) שיוכלו לשחק מול קבוצה של שחקני כדורגל מקצועיים ולקיים משחק פסגה בין בני אנוש לרובוטים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by