ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט תחזיר כסף ללקוחות 
 
 יש`ך עודף ממיליון?   
 
מערכת חיים ברשת

ענקית התוכנה מיקרוסופט חתמה על הסכמי פשרה באריזונה ומסצ'וסטס – תפצה לקוחות על גביית יתר שניהלה במשך שנים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת התוכנה הגדולה בעולם, מיקרוסופט, הגיעה ביומיים האחרונים להסכמי פשרה בשתי תביעות מונופול שונות במדינות אריזונה ומסצ'וסטס. בשני המקרים תעביר מיקרוסופט שוברי הנחה לרכישת תוכנה וחומרה ללקוחות שקנו את מוצריה בשתי המדינות הללו.

אתר הרג'יסטר דווח כי אתמול הגיעה מיקרוסופט להסכם פשרה מול מדינת אריזונה, שם התנהלה נגדה תביעה ייצוגית שהאשימה את החברה בניצול מעמדה כמונופול לגביית מחירים מופקעת על מוצריה. בהסכם הפשרה נקבע כי מיקרוסופט תעביר לתושבי המדינה, אשר רכשו את מוצריה בין השנים 1996 ל-2002, החזר של 9$ למי שרכש תוכנה של החברה ו-15$ למי שרכש ממנה מערכת הפעלה.
 
 
על פי ההסכם תעביר מיקרוסופט לבתי הספר באריזונה מחצית מסכום הקופונים שלא ימומש. על פי ההערכות, יעלה הסכם הפשרה הזה למיקרוסופט סכום שינוע בין 52 מיליון דולרים ל-105 מיליון דולרים.

היום הגיעה מיקרוסופט להסכם פשרה דומה במדינת מסצ'וסטס, שם התנהלה נגדה תביעה ייצוגית דומה. במדינה זו יעלה הסכם הפשרה למיקרוסופט סך מקסימאלי של 34 מיליון דולרים. במדינה זו עדיין מתנהלת תביעה נוספת כנגד החברה, בה מואשמת החברה בהתנהגות מונופוליסטית בלתי חוקית.

בסה"כ הגיעה מיקרוסופט להסכמי פשרה מול 13 מהמדינות בהן התנהלו נגדה משפטים, כאשר מודל הפשרה דומה לזה שהוצג במקרה של מדינת קליפורניה, שם התחייבה החברה להחזיר לתושבי המדינה למעלה מ-1.1 מיליארד דולר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by