ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הקץ לפזילה  
 
 זהו את הפזילה ואת התמונה המתוקנת (מתוך אתר i2i)   
 
מערכת חיים ברשת

נכון תמיד כשאתם מצ'וטטים עם מצלמה, נראה כאילו מי שמולכם פוזל ולא מסתכל לכם בעיניים? הדור הבא של מצלמות הרשת אמור לפתור את הבעיה. וגם – אמוטיקונים תלת מימדיים מרחפים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יותר ויותר גולשים משתמשים במצלמות רשת במהלך צ'יטוט בתוכנות מסרים מידיים. החל מילדים ששורפים כך את החופש הגדול וכלה באנשי עסקים שמנהלים את העולם באמצעות שיחות וועידה בווידאו.

אבל האמת היא שקשה לומר שאנחנו יוצאים ממש יפים במצלמות הרשת. מאחור רואים את הנוף הלא ממש מחמיא של החדר המבולגן שלנו, הפוקוס לא משהו, ותמיד אנחנו נראים פוזלים ומסכלים לכיוון אחר, במקום להסתכל בעיניים של מי שנמצא מולנו.

במעבדות מיקרוסופט בקיימבריג' בריטניה עובדים עכשיו על טכנולוגיה הנקראת i2i (עין בעין), האמורה לפתור את מרבית הבעיות האלו, כך מדווח ה-BBC. טכנולוגיה זו עושה מניפולציה על התמונה המתקבלת מהמצלמה, בכדי שהיא תראה יותר טבעית ודומה לדרך שבה העין האנושית מסתכלת.
 
 
הצעד הראשון הוא להפוך את המצלמה הרגילה למצלמה כפולה שתצלם את התמונה משתי זוויות, בדומה לשתי הזוויות המתקבלת משתי העניים שלנו היוצרות יחד תמונה תלת מימדית.

אולם זה החלק הפשוט. החלק המורכב יותר הוא להתחקות אחר הדרך שבה המוח האנושי מעבד את התמונה, ולעשות את אותו דבר באמצעות מחשב. ד"ר קריניצי, המדען הראשי של הפרויקט, אומר שלמעשה מה שהם עושים במעבדה הוא לפתח מצלמה שתראה כמו שהעיניים האנושיות רואות, ולפתח תוכנה שתעבד תמונה בדיוק כמו שהמוח האנושי מעבד. קריניצי מסכים שנעשו לא מעט נסיונות כאלו בעבר בידי חוקרים אחרים, אבל אף אחד מהנסיונות ההם לא הגיע לרמת דיוק כזו.
 

פיצ'רים נוספים

ברגע שהתוכנה יודעת לזהות בין החלק העיקרי בתמונה, לבין הרקע מאחור, יש מקום להוסיף עוד פיצ'רים שיעצימו את חווית השימוש במצלמות רשת. טכנולוגית i2i מציגה כמה תכונות נוספות כמו פוקוס חכם, שיכול להתפקס על הפנים בצורה אוטומטית, מעקב אוטמטי של המצלמה אחר תנועת המצולם, והחלפת הרקע, לכל מי שרוצה להראות כאילו הוא נמצא בזה הרגע על אי טרופי שמשי, או שסתם לא רוצה שיראו את הברדק שיש לו בחדר.

אבל הפיצ'ר שעל פניו נראה המגניב ביותר הוא האמוטיקונים התלת מימדים המרחפים. במקום להקליד את האמוטיקונים בסימני אסקי, או לשלב את אמוטיקונים שבאים עם תוכנת המסרים המידיים בתוך הטקסט, i2i מאפשרת להוסיף את האמוטיקונים בתמונה המצולמת עצמה. תוכלו למשל להוסיף אמוטיקון של לב שירחף לכם ליד החזה אם תרצו להפגין התאהבות, או להקפיץ נורה מעל הראש, כשיצוץ לכם איזה רעיון גאוני.

ד"ר קרינצי טוען שלמדענים נשארה עוד עבודה, אבל לא רבה מידי, לפני שהם יוכלו להעביר את הטכנולוגיה לשלבי פיתוח וייצור, בכדי ש- i2i תשולב בתוכנות מסרים מידיים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by