ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הפורנו יצא מכלל סכנה 
 
 
מערכת חיים ברשת

החוק שרצה להגביל אתרים פורנוגרפים ברשת בכדי להגן על ילדים, לא אושר בידי בית המשפט העליון ונקבע כחוק הפוגע בחופש הביטוי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית המשפט העליון בארה"ב החליט אתמול (ג') ברוב של 5 תומכים מול 4 מתנגדים, להמשיך ולמנוע את אכיפתו של "החוק להגנת הילד בסביבה מקוונת" שנחקק לפני 6 שנים במטרה להטיל הגבלות על אתרים פורנוגרפיים ברשת. בית המשפט קבע כי החוק שנחקק בשנת 1998 ולא עדיין נאכף מאז, סותר את החוקה האמריקאית ואת עקרון חופש הביטוי.

החוק דרש מאתרים המכילים חומר פורנוגרפי, להגביל את הגישה באמצעות כרטיסי אשראי או באמצעות קודים שיבדקו את זהותם וגילם של הגולשים, במטרה להרחיק את הגולשים הקטינים. החוק אף קובע עונש מאסר של עד חצי שנה וקנסות בגובה של עד 50,000$ ליום לבעלי אתרים שיעברו על החוק.
 
 
בית המשפט קבע כי הממשלה לא הצליחה להוכיח שהחוק יצליח להגן על הילדים מבלי לפגוע בחופש הביטוי של המבוגרים. השופט אנת'וני קנדי, שניהל את המשפט והחזיק בדעת הרוב, כתב בפסיקתו כי "להגבלה של מה שאנשים אומרים או כותבים, הנתמכת בהטלת עונשים פלילים חמורים, יש פוטנציאל להפוך לכוח מדכא בחייהם ובמחשבותיהם של בני האדם החופשיים".

עוד קנדי טען, כי לדעתו יש לבחון דרכים אחרות, הן במסגרת החוק והן שלא במסגרתו, בכדי להגביל חשיפה של ילדים לתכנים פורנוגרפים. למשל קיימים כבר שני חוקים אחרים שיכולים להיות יעילים יותר: הראשון הוא חוק כנגד הטעיה מכוונת בשמות של אתרים, והשני הוא יצירת של סיומת הדומיין Kids שתהווה מרחב בטוח עבור ילדים.

הפסיקה הזו אינה המילה האחרונה. בשלב זה התיק נשלח חזרה לבית המשפט הפדרלי בפילדלפיה בכדי לבחון האם הגבלות הכניסה שהחוק קבע הן אכן הדרך היעילה ביותר להגן על ילדים מפני חשיפה לתכנים פורנוגרפים ברשת, ולבדוק האם שינויים טכנולוגים שהושגו במהלך 6 השנים האחרונות, כגון שירותי סינון וחסימת אתרים, יכולים להוות אלטרנטיבה טובה יותר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by