ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
זרע הפורענות 
 
 זרעונים, רגע לפני המפגש עם הנייד   
 
רויטרס

מחקר חדש (!) קובע שטלפונים סלולרים שנמצאים יותר מידי קרוב לאיזור הרגיש בגוף הגבר, עלולים לגרום לדלדול ספירת הזרע ולהפחת הפוריות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מחקר חדש (!) ושנוי במחלוקת טוען שטלפונים סלולריים עלולים לפגוע בפוריות הגבר, קח מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס.

המחקר שבוצע בידי קבוצת מדענים מהונגריה גורס כי נשיאה של טלפון סלולרי בכיס המכנסיים או על החגורה, עלולה לגרום לדלדול ספירת הזרע עד לרמה של 30%. החוקרים ביצעו דגימות זרע בקרב 221 גברים, תשאלו אותם לגבי הרגלי השימוש שלהם במכשירים סלולרים וניתחו את הממצאים.

ד"ר אימרה פח'ס, המדען הראשי מצוות שביצע את המחקר, טוען שיש צורך לפתח את המחקר בשביל לאשש את הממצאים של המחקר עליו ידווח בכנס האגודה האירופאית לפוריות שיערך בברלין בשבוע הבא.
 
 
מנגד, פרופסור הנס אוורט, נשיאה לשעבר של האגודה לפוריות, הסכים שממצאים אלו מעניינים, אולם הוא הם רחוקים מלהיות מוחלטים. לטענתו לא לקחו במחקר בחשבון גורמים אחרים שהיו עשויים להשפיע על התוצאות, כדוגמת רמת מתח, סוג העבודה שעבדו בה הנחקרים, והעובדה אם הם מעשנים או לא.

המועצה הבריטית להגנה מפני קרינה, שביצעה מחקר על השפעת קרינה של גלי רדיו, בינהם גלי רדיו הנפלטים מטלפונים סלולרים, טוענת שבשלב זה אין סכנה.

"אלו ממצאים מדאיגים, שבהחלט ניקח אותם לתשומת ליבנו", אמר לרויטרס ד"ר מייקל קלארק, דובר המועצה, "אבל פוריות הגברים בעולם פוחתת במשך שנים, עוד לפני התפשטות הטלפונים הסלולרים, ויתכנו לכך הרבה סיבות"

ארגון הבריאות העולמי טוען שאף מחקר מהמחקרים האחרונים לא הצליח להוכיח שחשיפה לגלי רדיו הנפלטים מטלפונים סלולריים או מהאנטנות פוגעים בבריאות, אבל מודה שיש צורך עוד לבצע מחקרים בנושא.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by