ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
קייטנה להאקרים נחמדים 
 
 
בן ברקוביץ`, רויטרס

בקייטנה הזו לא תקבלו שוקו ולחמנייה – תמורת 4,000$ תוכלו ללמוד את כל סודות המקצוע של ההאקרים ואפילו לקבל תעודה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חמוש בכובע בייסבול, פאות לחיים ארוכות וזקן צרפתי מפואר עומד המדריך ראלף אכמנדיה בפני כיתה של חמישה עשר תלמידים מעונבים ומכופתרים המגיעים מעולם העסקים התאגידי, מהאקדמיה ומהצבא. נושא השיעור: האקינג.

התלמידים הרכונים מעל הלאפטופים שילמו כל אחד קרוב לארבעת אלפים דולרים על מנת להשתתף ב"קולג' להאקרים", קייטנת מחשבים שמטרתה להראות לתלמידים כיצד אנשים ינסו לפרוץ לרשתות המחשבים שלהם – וגם איך הם בדיוק יצליחו לעשות את זה.

"זה די מדהים לראות כמה התאגידים הגדולים לא מאובטחים", אמר אכמנדיה במהלך הפסקה בין שיעורים בקורס שאורכו שבוע ימים. "זה פשוט מדהים כמה זה קל".

על פי הערכות מקצועיות ההאקרים עולים לתאגידים ברחבי העולם כמה מיליארדי דולרים כל שנה, והוצאות ההגנה מפניהם רק הולכות וגוברות. על פי מחקר שפרסמה חברת הייעוץ Good Harbor, תקציב האבטחה תופס עתה 12 אחוזים מתקציב הטכנולוגיה השנתי של תאגידים, זאת בהשוואה לשלושה אחוזים בלבד לפני חמש שנים.
 

רישיון פריצה (אבל בידידות)

 
הקורס עצמו מכין את התלמידים לבחינה, המוצעת על ידי המועצה הבינלאומית של יועצי E-Commerce (ה-EC-Council, למי שמתעקש).מי שעובר את הבחינה זכאי לקבל את חותמת הכשרות האולטימטיבית: האקר מאושר מבחינה אתית.

הקורס עצמו בכלל אינו קל. המרצים עוברים על נושאים כגון ההבדלים בין קריפטוגרפיה סימטרית מול קריפטוגרפיה אסימטרית (סימטרית יותר מהירה), חיוג מלחמתי (האקרים תמיד יתקשר בשעה מאוחרת בלילה) ודברים שצריכים לדעת לגבי הפורטים במחשב (אם נתקלתם בפעילות בפורט 0, זה הזמן לחשוש).

"אני בהחלט יכול לומר שזה לא לכל אחד", אמר בן סוקינג, מנהל שירותי אבטחת הרשתות של אוניברסיטת קליפורניה ותלמיד בקורס ההאקרים הנחמדים. "אם אין לך משמעת עצמית, אתה פשוט לא תעבור את הקורס".

לא כל החומר בקורס הוא תיאורטי. ביום הראשון לומדים התלמידים דרכי מחקר בסיסיות, חופשיות ובעיקר חוקיות, שרובן עוסקות במנועי חיפוש ובמאגרי מידע, כך שהם יוכלו לרכוש את מרב המידע על חברות, מערכות המידע שלהן והאנשים שעובדים בהן.

בזמן קצר יחסית, מצאו התלמידים כי מנכ"ל של חברה ציבורית גדולה מאוד הוא גם הבעלים והוובמסטר הגאה של אתר המוקדש כל כולו לגיטרות. התלמידים גילו גם כי חברה ציבורית אחרת עדיין משתמשת במספר מערכות מידע מיושנות יחסית הנחשבות לקלות למדי לפריצה.
 
חברת Intense School, המפעילה את קייטנת ההאקרים, החלה לפעול בשנת 1997, והעבירה קורסים מקצועיים למהנדסי מערכות על תוכנות של מיקרוסופט ו-Cisco. אולם לאחר מתקפת הטרור ב-11 בספטמבר 2001, הרחיבה החברה את פעילותה גם ללימוד תחומי האבטחה השונים. החברה מציעה כמאתיים קורסים כאלה בשנה.

"מה שאנו מנסים לעשות בשיעורים שלנו הוא ללמד אנשים כיצד ההאקרים חושבים", מסר דיוויד קאופמן, נשיא Intense School. הדרך היחידה להרחיק את ההאקרים ממערכות המחשב הגדולות, אמר קאופמן, היא לדעת מראש כיצד הם יתקפו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by