ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הסוף לפורנו ברשת? 
 
 
מערכת חיים ברשת

תעשיית הפורנו כוססת ציפורניים – בית המשפט העליון בארה"ב אמור לפסוק האם החוק להגנת קטינים פוגע בחופש הביטוי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אתרי הפורנו ברשת שנהנו עד כה מיד חופשית (אחת לפחות) ומחופש פעולה מוחלט מצד הממשל עשויים למצוא עצמם מחר (שני) בבעיה רצינית, לאחר שביהמ"ש העליון בארה"ב צפוי לתת פסק דין בנוגע לפורנוגרפיה המקוונת.

אתר CNET מדווח כי בית המשפט צפוי להחליט האם "חוק הגנת הילד בסביבה מקוונת" מפר את זכות חופש הביטוי של הציבור האמריקאי ברשת. החוק, אשר התקבל ב-1998, מגביל הצגת תכנים מיניים בוטים "שעשויים להיות מזיקים לקטינים" ומוצג באתרים מסחריים. החוק, אשר הוקפא במהלך הדיונים הארוכים, קובע קנסות גבוהים ועונשי מאסר על המפרים את החוק.
 
 
מומחי פרטיות רבים חוששים כי אם בית המשפט יקבע כי החוק אינו מהווה הפרה של חופש הביטוי, תחווה רשת האינטרנט טלטלה של ממש. יש לציין כי עד כה קירקע בית המשפט העליון שתי ניסיונות חקיקה קודמות של הקונגרס האמריקאי אשר ניסו להחיל את החוק הפלילי על נושא פורנוגרפיית הרשת.

המצב הנוכחי, בו אין כל הגבלה ממשלתי על עסקי הפרונו המקוונים, הביא לפריחה רבתי של תעשיית הפורנו, אשר מגלגלת כיום כ-2.5 מיליארד דולר בשנה. שינוי המעמד החוקי של תעשיית הפורנו עשוי להביא לקריסה של רוב החברות האמריקאיות העוסקות בתחום ולנדידת המוחות והכישרונות העוסקים בתחום אל מחוץ לגבולות ארה"ב.

מומחים לפרטיות חוששים כי אם יאשר בית המשפט את החוק, ייפגעו מהעניין לא רק אתרי פורנו מסחריים, אלא גם אתרים של הקהילה ההומו-לסבית, אשר מציגים תוכן לחינוך מיני אשר על פי הגדרת החוק עשוי להיחשב כ"מזיק לקטינים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by