ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
משחקי הפלאש הטובים ביותר בעולם 

משחקי הפלאש הטובים ביותר בעולם

 
 
ניק שאול

אם יש לכם תוכניות להיום פשוט אל תכנסו: עשרת הפלאשים שלא תוכלו להסיר מהם את העכבר. השבוע בפלאי הטכנולוגיה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"ניק!", מתקשר אלי מדי שבת העורך משכים הקום. "הטור של היום עוד לא עלה, מה קרה הפעם?", הוא שואל בטון כמעט ממורמר. "בעל-בית לא נמצא" אני מגיב במבטא זר ונמרץ. "מתקשרת מחר" אני מוסיף, ומנתק בטרם נשמעת תגובה הולמת. הבית דומם. רעשי אפקטים זולים נשמעים מהרמקולים וגוונים עזים צובעים את המסך הדקיק שמולי. "לעזאזל עם הפלאשים הארורים האלו", אני מסנן, כמו בכל בוקר יום שבת, ומשתמש בכל כח השכנוע העצמי שנותר בי בכדי ללחוץ על האיקס ולהעלות את הטור של השבוע, עדיף בטרם העורך יתאושש מהשיחה האחרונה.

כל פעם זה אותו הסיפור. לפעמים מדובר בהשלכת פיגנווין למרחקים ארוכים, לעיתים דווקא ציד פחיות שתיה ריקות או תרגול הליכה בשכרות. זה תמיד חסר חשיבות, טיפשי והזוי. חסר חשיבות ממש. ואני מכור, ויודע שגם לא היחיד. אלו הם משחקי הפלאש שכבשו את הרשת בשנים האחרונות. יחד עם הרשת, הם גם כבשו את הזמן שלנו, את הדקות המתות והחיות גם יחד בעבודה, בבית ובכל רגע פנוי. חלקם גרועים מאוד, אחרת עשויים בגאוניות כמעט: מצחיקים, אינטואטיבים, מרתקים וממכרים. אתה יודע מתי אתה מתחיל, לעולם לא מתי תסיים. רבים מהם ידרשו מכם תכונות של טייס (לפחות בסימולטור יוקרתי): קורדינציה מושלמת, זריזות ידיים, רגישות אצבעות, מיומנות נרכשת ומולדת, תחרותיות בריאה, מעט אינטיליגנציה והרבה מאוד סבלנות. היפה כאן, שגם על העדר כל אחד מאלו, התרגול והזמן יכולים היטב לחפות.

השבוע, כאילו לעשות דווקא, אספנו את הטובים ביותר שאנחנו מכירים. אם אין לכם את הזמן הדרוש, אולי כדאי שתשמרו את העמוד הזה בבוקמארק לימים הקשים. אחרת, אתם מוזמנים למסע אקטיבי במיוחד בין עשרת משחקי הפלאש שהצליחו לתפוס אותנו חזק בחודשים האחרונים. מזהירים מראש: להיום לפחות, אל תקבעו תוכניות.
 

מיומנות

 
לא ברור האם בגלל זה בגלל שהם חמודים להחריד או שמא מדובר בתוכנית חומש מותגית של איגוד חובבי הלינוקס, מה שלא יהיה - הפינגווינים הפכו להיות החיה הראשונה של הרשת. משחקים, לוגואים, טפטים ואתרים שלמים המוקדשים רק להם, שלא לדבר על יאטי, סדרת המשחקים שהפכו את הפינגווין המעופף להיסטריה בינלאומית (ועליו נדבר גם בהמשך).

במשחק הזה אתם מנהיגים במו מקלדתכם שלישיית פינגווינים נועזים במסעם מלא המכשולים. כל אחד מהם מופעל בנפרד, באמצעות מקשי המקלדת (7, 8 ו-9) כשהמטרה הסופית היא להביא את שלושתם, בחיים, למקום מבטחים.

(למשחק)
 

רגישות

 
רגישות עכבר היא אחת המיומנויות שגיימר שמכבד את עצמו לא יכול בלעדיהם. הבשורה הטובה: קצת תרגול וגם לך תהיה כזאת. אם אתה משתמש כבד במחשב, סביר להניח שיש לך כבר. בכל מקרה, זה הזמן לבדוק.

הבחור במשחק הוא שיכור. מאוד. לאיזה מרחק תוכלו להוליך אותו מבלי שיפול?

(למשחק)
 
 

מסורת

 
אם יש משחק פלאש אחד שכבר הספיק להפוך למסורת רשת הוא זה של יאטי המפלצת. מדובר בסדרת משחקים, חמישה במספר, הכוללים תחרות הטלת הפינגווינים בסגנונות שונים. העיקרון פשוט: אפשר להתחיל, אי אפשר לסיים. תנו להם בכבוד.

(חבוט למרחק, קלע למטרה, זרוק לגובה, העזר באלבטרוס ותן לפלמינגו לנצח).
 

אינטואיציה

 
הלהיט האחרון ברשת הוא משחקי הקווסט המינימליסטים. את המשחק הבא המינימליזם דווקא פחות מאפיין. הוא ידרוש מכם אינטואיציה טובה, מחשבה ואבחנה בפרטים. אם תכנסו לזה, הוא עלול לגנוב לכם את כל היום.

(טיפ: בכדי לעבור את המסך הראשון שחקו קצת עם הפרחים שעל הקקטוס)

(למשחק)
 

אינטליגנציה

 
אם כבר התחלתם להפעיל את המוח (המינימום הנדרש, כמובן, גם ככה חם), עכשיו נראה אתכם מוציאים את המכונית הזאת מהמבוך. נראה לכם קל? נו יאללה, אז נראה אתכם.

(למשחק)
 

זריזות

 
היצור הירוק והחביב הוא אתם. מטרתכם במשחק היא לאסוף בזריזות את הכדורונים הצהבים ולהזהר מהדוקרנים. בשלבים היותר מתקדמים מדובר באתגר לא פשוט בכלל.

(למשחק)
 

זיכרון

 
זוכרים את סיימון, משחק הצלילים מהאיטיז? עכשיו הוא חוזר, ובשתי גרסאות: זאת המוכרת ובאחת על טהרת הקללות (גם בעברית).
 

אורך רוח

 
שימו כל כדור בצבע המתאים לו. מתחיל קל, הופך למשימה בלתי אפשרית בהמשך.

(למשחק)
 

קורדינציה

 
כמה מהר תוכלו להחנות? נשים באשר אתן – זה הזמן להוכיח.

(למשחק)
 

ואחד אחרון לסיום

 
זה בוב, והוא קצת מיואש. אנחנו כמובן מאוד נגד מה שהוא רוצה לעשות (לקפוץ מבניין מאוד מאוד גבוה), אבל משום שזה משחק פלאש מטופש למדי, וגם משום שבוב הזה לא נראה לנו מי יודע מה טיפוס חיובי, נסייע לו ככל האפשר בדרך להגשמת מטרתו. ילדים, אל תנסו את זה בבית.
(קופצים מהבניין עם מקש הרווח, ובורחים מצוותי ההצלחה עם החצים).

(למשחק)
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by