ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
כותרות ההיי-טק של השבוע 

כותרות ההיי-טק של השבוע

 
 
יוני שדמי

צו נגד נאפסטר, האקרים נגד פירסומות ICQ, ופורטל (בפ' רפה) נגד העולם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
החוק לרישום כפול של חברות (שמאפשר לחברות ישראליות להיסחר גם בבורסה הישראלית וגם בזו האמריקאית) אושר השבוע בכנסת בקריאה שלישית, ושלל חברות ישראליות כבר הודיעו כי יתפיחו קצת את המחזורים הרזים של הבורסה באחד העם. אפילו צ`ק פוינט אדירת המימדים הודיעה כי בשלב זה היא "אינה מתנגדת" לסחור במניותיה גם בבורסה התל-אביבית. משמעות נוספת של החוק היא שחברות שרשומות גם בארץ וגם בארה"ב לא יחויבו לפרסם את שכרם המדויק של בכירי החברה.

נשיא אמאזון, ג`וזף גאלי, שנחשב לאחד מאנשי המקצוע המוערכים ביותר בתעשייה, התפטר השבוע לאחר מעט יותר משנה בחברה. את מקומו יתפוס המייסד ג`ף בזוס, שכבר מילא תפקיד זה בעבר. גאלי יעבור לנהל את חברת "ורטיקלנט", שמתמחה בפעילות .B2B עם ההודעה על הפרישה החלו מניות אמאזון בזחילה איטית כלפי מטה, שלא נעצרה גם לאחר פירסום התוצאות הרבעוניות של החברה, שהיו טובות מהצפוי (החברה הפסידה רק 115 מיליון דולר ברבעון, כמעט רווח במושגים של אמאזון).
 
פרסומות? באינטרנט? זה לא יילך. פרסומת באיסיקיו
 פרסומות? באינטרנט? זה לא יילך. פרסומת באיסיקיו   
משתמשי ICQ בקנדה ובארה"ב שברשותם הגרסה החדשה ביותר של התוכנה הופתעו למצוא פרסומות בחלקים מסוימים בתוכנה (למשל, כששולחים לינק לחבר). הפרסומות, שמופיעות בצורת סטריפ פרסומי שמזכיר מאוד את הבאנר הממוצע, החלו להופיע לאחר שAOL, בעלת ICQ, השתמשה ביכולת העדכון האוטומטית של התוכנה בכדי להוסיף אותן. אגב, לאחר מעט יותר משעה מהפירסום הראשון על הוספת הפרסומות בכמה קבוצות דיון של האקרים, התפרסם ברשת טריק קטן שמונע מהפרסומות להופיע בתוכנה.

 
 
כמעט מיליון שקל מדי יום. מזכרת מלחמה נאצית שנמכרת ביאהו
 כמעט מיליון שקל מדי יום. מזכרת מלחמה נאצית שנמכרת ביאהו   
מיקרוסופט ביקשה השבוע להעביר את הדיון בערעורה מבית המשפט העליון לערכאה נמוכה יותר. המטרה: להבטיח שבמקרה של הפסד, עדיין אפשר יהיה לערער לבית המשפט העליון. יש לציין כי על פי חוק אמריקאי מיוחד המאפשר זאת, בית המשפט העליון יכול לטפל מיידית בכל ערר הנוגע למשפט שעוסק בהגבלים עסקיים.

בית חולים פרטי יוקרתי בדרום אפריקה פתח השבוע מכירה פומבית אינטרנטית של ניתוחים פלסטיים במחירים נוחים, המתחילים ב14 סנט. בין הניתוחים המוצעים: ניתוח להקטנת חזה, ניתוח הסרת שער, וניתוח למתיחת העור בעזרת לייזר.

יאהו! עלולה לשלם קנס של עד שמונה מאות אלף שקל ליום, אם בית משפט צרפתי יפסוק כי האתר לא מנע מגולשים צרפתיים להשתתף במכירות פומביות של חפצי ממורביליה נאציים. יאהו! כבר הורידה את הלינק לאתר המכירות הפומביות שלה מאתרה הצרפתי, אך גולשים צרפתיים עדיין יכולים להגיע למכירות הפומביות על ידי הקשה ישירה של הכתובת או גלישה מהאתר האמריקאי.
 
ויזה, סאן וסיסקו החלו בהקמת "ויזה דיירקט אקסצ`יינג`", רשת תשלומים מבוססת אינטרנט שתוכל לעבד תשלומים של עד 60 מיליון דולר בשעה. המערכת תנסה להתגבר על אחד המכשולים הכואבים ביותר בדרך להשתלטותו של הסחר האלקטרוני על הפלנטה: הפחד מגניבת כרטיסי אשראי.

 
לא יודע, לא נוח לי עם בז`, צבע אנטי כזה. בגדי הפאלם החדשים
 לא יודע, לא נוח לי עם בז`, צבע אנטי כזה. בגדי הפאלם החדשים   
שבוע לא נעים במיוחד עבר על נאפסטר, כשהשופטת מרלין הול החליטה, לאחר שעתיים של דיון בלבד, שהחברה צריכה למנוע ממשתמשיה להחליף קבצי מוסיקה פיראטיות עד יום שישי בחצות. נכון לזמן כתיבת שורות אלה, נאפסטר טרם הודיעה איך תתמודד עם הבעיה, אבל סגירה טוטאלית של השירות, לפחות עד שיתברר הערר של החברה, נראית בהחלט אפשרית.

משתמשי התוכנה הגיבו מייד, והחלו בהרשמה על עצומה שחותמיה מבטיחים לא לרכוש אף דיסק כל עוד התוכנה מושבתת. אגב, מעט לפני פירסום פסיקתה של השופטת, התפרסם סקר שטוען שמשתמשי נאפסטר דווקא רוכשים יותר מוסיקה מאלו שאינם משתמשי התוכנה.

בחודש הבא צפוייה פאלם פיילוט לשחרר לשוק את הדגם החדש של גאדג`טה הפופולארי, שהיתרון העיקרי שלו על פני הדגמים הנוכחיים, כך נראה, יהיה יכולתו להחליף את מסגרות הפלסטיק שלו בצבעים ובסגנונות שונים, א-לה-סלולארי. הדגם החדש יהיה דק יותר וקטן יותר מהנוכחיים, ורבע מהמסך ייעלם ויאפשר למכשיר לשבת בנוחות גם בכף היד העדינה ביותר.
 
ארבע טוסטים חמים בדקה בלי עין הרע. הג`י4
 ארבע טוסטים חמים בדקה בלי עין הרע. הג`י4   
מחקר חדש של מדענים מאוניברסיטת אינדיאנה טוען כי סייבר-טרוריסטים שינתחו את הקשרים הטכניים בין השרתים המרכזיים ברשת עלולים למצוא מעין "עקב אכילס" דיגיטלי, מספר קטן יחסית של שרתים שדרכם עובר חלק גדול מהתעבורה האינטרטית, שאם יפלו קורבן להתקפה ייגרמו לשיתוק של הרשת. למרות שבכל רגע נתון כשלושה אחוזים מנקודות הממסר הראשיות מנותקות, לנפילה כוללת שלהם עלולות להיות השלכות גלובליות על תיפקוד האינטרנט.

האקר קריאטיבי במיוחד השתמש השבוע בשיטה ייחודית בכדי לגנוב סיסמאות משתמשים של יאהו!: הוא שלח להם הודעת דואר שהשתמשה בעיצוב של יאהו ומבקשת מהם, במסווה של תקלה טכנית בשרתי יאהו!, את שם המשתמש והסיסמה שלהם. לאחר הקשת שם המשתמש והסיסמה, שנשלחים בחשאי לכתובת הדואר onurergen@usa.net, חוזר המשתמש למה שנראה כיאהו! הרגיל, אך למעשה ממקום בכתובת welcome.to/www.yahoo.com ומכיל פרסומות שההאקר השתיל.

אפל הציגה בסוף השבוע שעבר את הפאוור-מאק החדש שלה, הG4, בתערוכת "מקוורלד" בניו-יורק. כרגיל אצל אפל, למחשבים החדשים עיצוב שלא ממש מזכיר מחשב (נראה כי המוטיב העיקרי הפעם הוא הטוסטר הביתי), והם כלואים במין קובייה שקופה וחייזרית. החברה השיקה גם עכבר חדש, בעיצוב מקורי לא פחות, לאחר שהעכבר הקודם של האיי-מאק ספג חבטות רבות ממשתמשים מתוסכלים שעיצובו האובר-קולי הפריע לעבודתם.
 
ולא חם לך? הלוגו של ``השתזף בחינם``, השוס הגרמני החדש
 ולא חם לך? הלוגו של ``השתזף בחינם``, השוס הגרמני החדש   
ספרו האלקטרוני של סופר האימה סטיבן קינג, אותו הוא מוכר בשיטת "פרק בדולר", נוחל הצלחה כבירה: מתוך 41 אלף האיש שהורידו עד כה את הפרק הראשון של הספר, 32 אלף (או 78 אחוז) גם שילמו עבורו. קינג פירסם את הפרק ללא כל הצפנה, ופשוט פנה אל מצפונם של הגולשים בבקשה לתשלום. קינג הודיע כי יפרסם את הפרק הבא אם 75 אחוז מהגולשים ישלמו עבור ההורדה.

מחקר חדש בארה"ב טוען כי אנשים המוצאים ברשת בני זוג ליחסי מין, חלילה וחס, עלולים להיות חשופים יותר לאיידס ולמחלות מין אחרות. מהמחקר עולה כי אנשים שמחפשים ברשת בני זוג למין נמצאים לעיתים תכופות בקבוצות סיכון סקסואליות - כמעט 30 אחוז ממחפשי הסקס ברשת נחשפו בצורה זו או אחרת לנשא איידס, בעוד 14 אחוזים מאלה שלא השתמשו באינטרנט דיווחו על חשיפה דומה.

בעל מכון שיזוף גרמני הודיע השבוע כי הוא מציע שימוש חופשי במתקני המכון ללקוחות שיסכימו לכך שתמונותיהם, שוכבים בעירום מתחת למכונות השיזוף, ישודרו בשידור ישיר באתר המכון באינטרנט. "אני מחפש כעת מפרסמים לאתר", אמר מנואל שולץ, בעל המכון, שמתכונן להשיק את השירות משובב הנפש באוגוסט.

תוך ניצול מעניין של אותה טכנולוגיה בדיוק, אתר שהוקם בידי השריף של כלא מדיסון מאפשר לגולשים לצפות בהליך המעצר של אסירים חדשים המוכנסים לכלא, כמו גם לתאים עצמם.
 
ג`ון יאנג, ארכיטקט בגימלאות שמתחזק אתר פרטי קטן שעוסק בענייני מודיעין, פירסם השבוע מסמכים ממשלתיים סודיים שעוסקים בהפיכה באיראן, שהוכוונה על ידי ה.CIA יאנג טוען כי קיבל את המידע משולח אנונימי ביפן, וזאת לאחר שכמה מבכירי הCIA תדרכו לאחרונה אנשי מודיעין יפניים בנושא ההפיכה. לטענת יאנג, אנשי FBI כבר פנו אליו בבקשה להוריד את המידע מהאתר, אך הוא סירב.

הצעת חוק חדשה שהוגשה לקונגרס האמריקני דורשת לחייב חברות המבצעות מעקב אחרי עובדיהן, כגון ציתות להודעות דואר אלקטרוני, ציתות לשיחות טלפוניות, מעקב בווידיאו ושיטות עיקוב נוספות, לדווח לעובדים בעת ראיון העבודה עימם על השימוש בשיטות אלו. תקדימים משפטיים אמריקאיים הכירו בעבר בזכותו של מעסיק לחדור לתכתובת הדואר האלקטרוני של עובדיו, כיוון שהם משתמשים בדואר ממקום העבודה, על ציוד של החברה ובעת העבודה בחברה.
 
נו, זה באמת מה שהכי חסר לנו בארץ הקשה הזאת - עוד פורטל, ועוד בפ` רפה. מנהלי האתר Fortel.co.il, שמתגאה בהיותו בבעלות "חברת הפורטלים של ישראל", טוענים כי בקרוב יוקם בכתובת מבוקשת זו "אתר הפורטל הבינלאומי המדהים והאטרקטיבי ביותר בעולם". בינתיים, הפורטל (בפ` רפה, לא לשכוח) כולל אינדקס צנוע של מספרי הטלפון של אנשי מקצוע שונים, שבינתיים מורכב בעיקר מהודעות "האתר לא קיים" על גווניהן.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by