ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
שלא יעקבו אחריכם 
 
 
מערכת חיים ברשת

וועדה של הקונגרס האמריקאי אישרה הצעת חוק שבאה לטפל בתופעת תוכנות הריגול שמתחבאות לכם במחשב ועוקבות אחריכם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
וועדת האנרגיה והמסחר של הקונגרס האמריקאי אישרה אמש הצעת חוק שמטרתה לחסל את תופעת תוכנות הריגול (רוגלות - Spyware) שמתחבאות במחשבים אישיים ועוקבות בחשאי וללא אישור אחר פעולותיהם של משתמשי המחשב.

וועדת הקונגרס הצביעה ברוב של 45 מול 4 ואישרה את הצעת החוק שתחייב יצרני תוכנות להודיע לאנשים ולבקש את רשותם באופן מפורש, לפני שהם מתקינים על מחשביהם תוכנות שאוספות עליהם מידע.

תוכנות הריגול יכולות "לשתות" את כוח החישוב של המחשב, להביא לנפילת המחשב ולהפציץ את משתמש המחשב באלפי הודות פרסומת בלתי רצויות (לרוב בצורת פופ-עף). הרוגלות יכולות לשמש ללכידת סיסמאות, מספרי כרטיסי אשראי ושאר מידע רגיש, שבאופן נורמלי רוב הסיכויים שאף אחד לא היה מסגיר לגורם חיצוני מרצונו הטוב והחופשי.
 
 
הצעת החוק, שהוצגה ע"י חברי הקונגרס מארי בונו (רפובליקנית, קליפורניה) ואד טאונס (דמוקרט, ניו-יורק), תאפשר לוועדת הסחר הפדראלית להגיש קנסות בסך מיליוני דולרים כנגד יוצרי התוכנות, במיוחד במקרים הנחשבים רגישים במיוחד, כגון תיעוד הקשות מקלדת או גניבת זהויות.

הצעת החוק גם דורשת כי הסרתן של הרוגלות מהמחשב תהיה יותר קלה למשתמש, דבר העומד בסתירה למצב כיום, בו רוב משתמשי המחשב (שלא מריצים תוכנות סריקה לאיתור רוגלות) כלל אינם יודעים כי המחשב שלהם שורץ במרגלים.

הצעת חוק נפרדת העוסקת אף היא במיגור התופעה, הוצגה בפני הסנאט.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by