ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
בא לשכונה חלאה חדש 
 
 
מערכת חיים ברשת

מומחי אבטחה מצאו רושעה חדשה שמזדחלת לכם למחשב דרך דפי אינטרנט תמימים (כביכול). עדיין לא ברור מה מטרת הוירוס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מומחי אבטחת מחשבים בודקים בימים האחרונים רושעה (תוכנה זדונית) שמסתובבת ברשת ומסכנת ככל הנראה מספר גדול מאוד של מחשבים. המומחים סבורים כי רושעה זו עשויה להוות את הבסיס לרשת הפצת ספאם גדולה או למתקפת DDOS גדולה בעתיד.

אתר eWeek מדווח כי מומחי חברת האבטחה Netsec Inc, הבחינו לראשונה ברושעה ביום חמישי בבוקר והבחינו במספר גדול של מתקפות מסוג זה על גבי מחשבי לקוחותיהם. המתקפה משתמשת בדרך כניסה תמימה יחסית: קוד סמוי המוטמע בדפי אינטרנט גרפיים.

כאשר הגולשים מגיעים לאתרים מסוימים, ביניהם אתרים פופולאריים למכירת, מכירות פוביות והשוואת מחירים, ומבקשים גישה לדף המכיל את הקוד הזדוני, הקוד מפעיל עצמו בצורה אוטומטית ומוריד עצמו למחשב של הגולש.
 
 
כאשר הקוד מותקן על גבי המחשב עצמו, הוא מתקין עליו קוד שאוסף מידע על הקלדות מקלדת, דבר המשמש לאיסוף קודים וסיסמאות, לשם שימוש מאוחר יותר על ידי הגורם שמפיץ את הקוד הזדוני.

גורמים בחברת האבטחה ציינו כי ככל הנראה מנצלת הרושעה פרצה הקיימת בדפדפן האינטרנט של חברת מיקרוסופט, האקספלורר.

אחרי שהופעל, מאלץ הקוד את המחשב שעליו הוא מתעלק, ליצור קשר עם שתי כתובות IP, האחת ברוסיה והשניה בארה"ב. האתר הרוסי אליו מתחבר הווירוס ידוע כחלק מרשת המשמשת למשלוח ספאם ושאר חולירות.

לאחר שיצר קשרה עם שני האתרים, מורידה התוכנה מספר קטעי קוד נוספים אל המחשב הנגוע. מומחי האבטחה של Netsec עדיין מנסים לנתח את הקוד ולהבין מה מטרתה של המתקפה החדשה ומי בדיוק עומד מאחוריה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by