ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
רוסיה אומרת "נייט" לספאם  
 
 
מערכת חיים ברשת

ברוסיה, אחת מיצואניות הספאם הגדולות בעולם, מתחילים לנקוט בהליכים כנגד זבלים. מורשע ראשון כבר יש, ושתי הצעות חוק אנטי-ספאם מחכות בקנה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רוסיה, אחת מהאחראיות הגדולות בעולם לספאם שמבקר למכביר בתיבות הדואר שלנו, מתחילה לקחת ברצינות את הבעיתיות שיש עם ענף היצוא המצליח שלה.

שתי הצעות חוק אנטי ספאם שונות הוגשו אתמול (ה') במקביל בדומא, כך מדווח אתר Gateway to Russia.

ההצעה המחמירה מבינהן, הוגשה מטעם המפלגה הרוסית המאוחדת. כוונת היוזמים של הצעה זו היא להכניס תיקונים בחוק הפרסום, בחוק הפשיעה המנהלית ובחוק הפלילי, בכדי להכליל אותן גם על דואר זבל. העונש הצפוי, על פי ההצעה, הוא קנס בשווי של 300 עד 1000 משכורות מינימום (3,446 דולר) על שליחת הודעות ספאם, וקנס של עד 10,000 משכורות מינימום חודשיות, עבור שליחת ספאם בשמו של מישהו אחר.
 
 
ההצעה השניה הוגשה לדומא הארצי מטעם הדומא של מוסקבה. הצעה זו מגדירה באופן רחב הרבה יותר מה נחשב לספאם והסקנציות שהיא דורשת הן קלות יותר.
 

מורשע ראשון

ובנתיים, נרשם ברוסיה כבר אדם ראשון שהורשע בשליחת ספאם, כך מדווחת רויטרס. האקר צעיר, ששמו לא נמסר, מהעיר צ'ליאביסנסקי שבהרי אורל, שלח 15,000 הודעות ספאם ב-SMS. לצורך כך הוא פרץ לרשת המחשבים של אחת מחברות הסלולר הגדולות המדינה, ושלח את ההודעות מהשרתים שלה.

הצעיר נשפט לשנת מאסר על תנאי, ולקנס של 3000 רובל, שהם כ- 100$, סכום ששווה ערך לשתי משכורות חודשיות של רופא.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by