ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
IBM מרעילה ומתחמקת? 
 
 
מערכת חיים ברשת

ענקית המחשבים IBM זכתה לנצחון לאחר שביהמ"ש בקליפורניה ביטל 50 תביעות של עובדיה לשעבר שהאשימו אותה בהרעלתם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שופט ביהמ"ש בקליפורניה ביטל כחמישים תביעות שהוגשו על ידי עובדים לשעבר של ענקית המחשבים IBM, אשר האשימו את החברה ברשלנות שבעקבותיה חלו העובדים כתוצאה מחשיפה לחומרים מסוכנים לאורך זמן והפנה את הצדדים להגיע להסדר מחוץ לכותלי ביהמ"ש, כך מדווח אתר CNET.

העובדים האשימו את IBM כי היא אחראית למקרים רבים של הופעת סרטן ושאר מחלות קשות, אשר קשורות, על פי כתב האישום, לעבודתם של התובעים עם כימיקלים רעילים ששימשו לתהליך הייצור של מוליכים למחצה.

דובר חברת IBM הסכים לומר אך ורק כי התביעות, אשר מייצגות בעצם את כל התביעות בנושא חומרים מסוכנים העומדות כנגד החברה בבתי המשפט בקליפורניה "סוכמו ובוטלו". הדובר סירב לומר האם שני הצדדים הגיעו להסכמה משותפת.
 
 
אתר CNET מסר כי לא ניתן היה להשיג את תגובתו של ריצ'רד אלקסנדר, עורך הדין המייצג את העובדים לשעבר אשר תבעו את IBM.

שתי התביעות הראשונות שהוגשו כנגד IBM הגיעו לביהמ"ש בסוף השנה שעברה. לאחר משפט שארך מספר חודשים, ביטל חבר המובעים את ההאשמות נגד IBM. השופט שדן במקרה הורה לשני הצדדים להיכנס להליך של בוררות בניסיון להסדיר את יתר התביעות.

לדברי מומחים, החוק בקליפורניה עומד לרעת התובעים כיוון שמוטלת עליהם לא רק חובת ההוכחה ש-IBM הייתה אחראית להיווצרות המחלות שלהם, אלא גם כי IBM הונתה את עובדיה במתכוון ולא יידעה אותם לגבי הסיכונים במקום העבודה.

מול החברה עדיין עומדות תלויות כמאה תביעות נוספות של עובדים בבתי המשפט במדינת ניו-יורק. בחודש מרץ הגיעה החברה להסכם פשרה עם אחת מהעובדות לשעבר, שהאשימה את החברה בפגמים מלידה מהם סובלת ביתה, שהתעוררו בעקבות חשיפה לחומרים מסוכנים במפעלי החברה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by