ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
תראו שעוד יהיה פה מגניב 
 
 
מערכת חיים ברשת

אחד מחלוצי האינטרנט גורס שאנחנו עוד בשלב ראשוני באבולוציית הרשת וכי בעוד עשור בכלל לא נבין איך חיינו ככה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רשת האינטרנט נמצאת עתה אך ורק בשלב המקביל לעידן הברונזה באבולוציה שלה, ועוד דברים גדולים ויפים צפויים לרשת ולמשתמשיה בעתיד הקרוב, כך מתנבא אחד מחלוצי הרשת והאיש שהמציא את מערכת שמות הדומיין (DNS).

בראיון שערך ה-BBC עם דר' פאול מוקאפטריס, האיש שהמציא לפני עשרים ואחת שנים את המערכת שמעניקה שמות וסיומות (דוגמת .com .co.il או .org) לאתרי אינטרנט, אמר מוקאפטריס: "עשר שנים מהיום, אנחנו נסתכל אחורה ולא נאמין איך יכולנו להיות כל כך פרימיטיבים".

מוקאפטריס צופה שכל התקשורת באשר היא תתבצע על גבי הרשת, וכי אנחנו לא נצטרך יותר מספרי טלפון כלל, אלא רק כתובות רשת. "בעוד עשר שנים, אנחנו ניזכר גם כמה היה קשה למצוא דברים ברשת. במקרה הטוב אנחנו נמצאים כעת בעידן הברונזה, אנחנו אפילו לא קרובים לעידן הברזל של הרשת".
 
 
דר' מוקאפטריס הגה את מערכת ה-DNS לפני 21 שנים כאשר עבד במדען בפרוייקט Arpanet, של DARPA (מחלקת הפרויקטים המתקדמים של הפנטגון) אשר בעצם סיפקה את הבסיס לפיתוח הרשת. מטרת מערכת ה-DNS הייתה להקנות לקודים המצורפים למידע המועבר ברשת, כתובות ושמות שקל לזוכרם ושאנשים יוכלו לרוכשם.

מוקאפטריס, שעומד כיום בראש חברת האינטרנט Nominum, זוכר כי בתחילתה של הרשת, התייחסו אליה אנשי צוות המחקר כאל לא יותר מ"סקרנות מעבדה". מאז, כידוע, השתנו לא מעט דברים וכעבור 21 שנים, מדובר בתעשייה המגלגלת מילארדי דולרים בשנה בכל העולם.

על פי חזונו של דר' מוקאפטריס, תחליף הרשת את הצורך במספרי טלפון ותביא לנגישות גדולה יותר בין אנשים. לדבריו האחדת מערכת הזיהוי (ביטול מספרי הטלפון וגישה לבני אדם באמצעות כתובות הרשת שלהם) תקל על אנשים לבצע משימות רבות בחיי היומיום כגון תשלום חשבונות וכיו"ב.

"אנחנו צריכים להפוך את זה למערכת שהשימוש בה יהיה יומיומי ופשט. אנחנו צריכים לגרום לכך שאנשים לא יראו אותה, כך שחוויית הגלישה פשוט תתרחש מאליה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by