ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הוטמייל מצמצמת פערים 
 
 אפילו שקל לא תצטרכו לשלם בשביל זה   
 
צבי טלית

לאחר שדשדשה תקופה ארוכה מדי מאחורי המתחרות Gmail ו-Yahoo, עכשיו זה רשמי: הוטמייל מגדילה את התיבה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לאחר שמועות עקשניות שהסתובבו בשבוע שעבר, על כך שהוטמייל עומדת להגדיל משמעותית את תיבות הדואר של מנוייה, הודיעה אמש MSN (מפעילת הוטמייל) כי החל מראשית חודש יולי יוגדל נפח התיבה החינמית משני מגהבייט זערוריים לכדי 250 מגהבייט.

מטרת הצעד עליו הכריזה הוטמייל היא למקם את השירות בחזרה בקרב המתחרות שלו בתחום, לאחר תקופה של הזדנבות לא מפוארת במיוחד שארכה כחודשיים. עכשיו ממוקמת הוטמייל, שבעבר הייתה שם נרדף לתיבת מייל מבוססת רשת, במקום טוב בין שתי המתחרות, Gmail שמציעה ג'יגה שלם בתמורה לוויתור על הפרטיות ו-Yahoomail ששדרגה את התיבות החינמיות שלה למאה מגהבייט.
 
 
את אפקט הדומינו של הגדלת תיבת הדוא"ל (בלי שקל תשעים) שאחז בכל ספקיות המייל, החלה כזכור גוגל, אשר בראשון באפריל הכריזה על מה שנראה כמתיחה האולטימטיבית: תיבת דואר בנפח של ג'יגה אחד שלם.

הרבה עיתונאי רשת נאלצו לנשנש מאז את הכובע שלהם, לאחר שהתברר כי למרות כל הספקולציות שגרסו אחרת, לא היה מדובר במתיחה כלל וכלל וכי גוגל אכן פותחת דף חדש בכל הנוגע לגודל תיבות המייל מבוססות הרשת. דף חדש שמשמעותו היא חיזור אחר הלקוחות החינמיים ולא התעללות בהם ובתיבות הדואר שלהם (כן הוטמייל, לא שכחנו לכם את זה).

בראיון שהעניקה לאתר PCworld אמרה ליסה גורי, מנהלת חטיבת האינטרנט MSN במיקרוסופט, כי הגדלת התיבות תחל בחודש יולי בארה"ב ובמדינות אחרות. גורי לא מסרה מה יהיה לוח הזמנים של מיקרוסופט בהגדלת התיבות, אולם היא אמרה כי החברה בהחלט מעוניינת להרחיב בסופו של דבר את תיבות המייל של כל 170 מיליון המנויים שלה.

כאשר נשאלה גורי האם הצעד הנוכחי של הוטמייל מהווה תגובה ישירה לשירות Gmail של גוגל, סירבה גורי להתייחס ספציפית לגוגל, ואמרה כי הוטמייל מגיבה למשובי הצרכנים. "פני השטח השתנו והמשתמשים צריכים עוד שטח אכסון. אנחנו לא מעוניינים ששטח האכסון יהווה עניין כלשהו בשיקולים של משתמשי הוטמייל".

בנוסף להגדלת שטח האכסון של התיבה, תציע הוטמייל גם אפשרות לשלוח קבצים מצורפים בגודל של עד 10 מגהבייט (בניגוד למגבלת המגהבייט הבודד עד כה). כמו כן תשדרג החברה את ביצועי האנטיוירוס של הוטמייל ותנקה כל מיני וירוסים, תולעים ושאר נבלות שינסו לחדור לכם לתיבה.

ללקוחותיה המשלמים, שיסכימו להיפרד מסך של 19.95 דולר בשנה, מציעה הוטמייל תיבת מייל בגודל שני ג'יגה (בדומה למה שמציעה Yahoo ללקוחותיה) עם יכולת של שליחת קבצים בגודל 20 מגהבייט. רק לשם השואה, מדובר בדיוק באותו הסכום שגובה כיום הוטמייל מלקוחותיה עבור תיבת מייל בנפח המרשים של עשרה מגהבייט שלמים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by