ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אחוות הספקיות נגד הספאם  
 
 הצילו! חטפו לי את המחשב   
 
מערכת חיים ברשת

כמה מן השחקניות הראשיות בעולם האינטרנט חוברות זו לזו על מנת להילחם בתופעת הספאם; כמו תמיד, שוב נטפלים לחלשים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לאט, אבל בטוח, עוד ועוד גופים פרטיים מתחילים ליישם את פתרון ההסדרה העצמית ברשת, עליו דיווחנו כאן לראשונה לפני מספר ימים.

אחת מן היוזמות הללו הגיעה שלשום (שלישי) מכיוונה של קבוצה הכוללת שש שחקניות ענק בתחום האינטרנט, ביניהן: טיים וורנר, מיקרוסופט ויאהו, כך מדווח ה-CNN.
 
 
המצב כיום הוא שספאם מהווה 83 אחוז מכל תעבורת המייל ברשת, וגורם לספקיות האינטרנט הפסדים של ביליוני דולרים כל שנה בשל רוחב פס מבוזבז, תביעות משפטיות ועומס על שירות הלקוחות.

בניסיון נוסף לצמצם את מימדי התופעה המרגיזה ספקים וגולשים כאחד, גיבשה הקבוצה סט של כללים וולנטרים חדשים הכוללים המלצות שמרביתן נוגעות לסתימת פרצות שספאמרים מנצלים, כדי לטשטש את עקבותיהם.

הקבוצה טוענת שחברות האינטרנט צריכות לוודא שישנה אבטחה מספקת על מנת שספאמרים לא יעשו שימוש בתשתיות שלהן לצרכיהם הנלוזים. כמו כן, מוסיפה הקבוצה, יש לסתום חורי אבטחה באי-מיילים מבוססי פורמט ווב, ובשירותים שמשמשים לניטור פרסומות ברשת.
 
עם זאת, הקבוצה מציעה להטיל את האחריות לא רק על הספקים, אלא גם על הצרכנים; שטף של וירוסים ותולעים בשנה האחרונה איפשר לספאמרים לנתב את תנועת המיילים דרך מחשבים אישיים, כשהם גורמים לפרסומת לויאגרה או הצעה למשכנתא להיראות כאילו הגיעה מכתובת האי-מייל של חבר נאמן, שאפילו לא יודע שהמחשב שלו הוא זומבי.

בתור צעד ראשון, ספקיות האינטרנט צריכות להגביל את מספר ההודעות שניתן לשלוח ממחשב יחיד ל-100 לשעה או 500 ביום, גורסת הקבוצה, זאת על מנת למנוע מספאמרים לשלוח מיליוני הודעות דרך מחשבים זומביים.

אבל הצעד המשמעותי שמציעה הקבוצה מציע פתרון בעייתי שבו שוב נטפלים לקורבנות במקום לפושעים, והפעם מדובר בהצעת הקבוצה לספקיות לנתק מחשבים "זומבים" מהרשת עד שיהיו "נקיים" לחלוטין. אכן, לא מספיק שספאמר זדוני חטף לך את המחשב והפך אותו לזומבי מפיץ ג'אנק ללא ידיעתך, עכשיו גם ינדו אתכם מהרשת עד שתדאג שיעבור ניתוח ויבריא.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by