ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
למען הגולשים שבדרך 
 
 אמא, למה הם מתכוונים כשהם כותבים מיקרוסופט?   
 
מערכת חיים ברשת

פרוייקט חדש בבריטניה ששם למטרה לשמר את "מורשת הגלישה הבריטית" החל בתיעוד מיליוני אתרים למען הדורות הבאים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בבריטניה הרחוקה, כך למדנו בעבר, יודעים איך לעשות כבוד לתרבות. לכל דבר אפשרי יש מוזיאון, אם זה לכלי מלחמה, לארכיאולוגיה או לצעצועי ילדים. ועכשיו הגיע גם תורה של מורשת גלישת הרשת הבריטית.

אתר ה-BBC מדווח על פרוייקט חדש, שבו מעורבת הספרייה הבריטית, שבמסגרתו יאספו ויישמרו מיליוני דפי אינטרנט המכסים את כל תחומי החיים בבריטניה. הפרוייקט, שיארך שנתיים, יסקר כ-6,000 אתרים בניסיון ללכוד את מהות החיים הבריטית ברשת האינטרנט.

על פי המארגנים, המחשבה העומדת מאחורי הפרוייקט היא כי למרות שהרשת הפכה לכלי המידע הנבחר על ידי אנשים רבים, כמעט ולא נערך מאמץ לשמר את המידע האגור בתוך כל אותם דפי רשת, שכפי שכולנו יודעים, יש להם נטייה להעלם בנסיבות אלו או אחרות.
 
 
אנשי הפרוייקט מודאגים מכך שקיימת סכנה גדולה כי מידע בעל ערך חינוכי, תרבותי ומדעי שנמצא על הרשת, עלול פשוט להתפוגג בעתיד. שישה גופי מידע מובילים בבריטניה, ביניהם הספרייה הבריטית והספריות הלאומיות של ווילס וסקוטלנד, משתפים פעולה בפרוייקט שמטרתו שימור המידע למען גולשי העתיד.

"המידע אותו נשמר יכלול הכול מהכול. החל מגופים ממשלתיים המפרסמים עצות למטיילים ועד לנשואים טריים המפרסמים את תמונות החתונה שלהם אונליין, אתרים המספקים התבוננות ייחודית על האספקטים הפוליטיים והחברתיים של העולם בו אנו חיים כיום", מסר דיוויד תומאס מהארכיב הבריטי הלאומי.

הפרוייקט החדש יעשה שימוש במערכת שזכתה לשם "פנדורה", שפותחה באוסטרליה למטרות שימור אתרי אינטרנט אוסטרליים. ארכיון הרשת אמור לעלות לאוויר בחודש ינואר בשנה הבאה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by