ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הצעת חוק אנטי קאזה 
 
 כמה פריטים בלתי חוקיים   
 
מערכת חיים ברשת

הצעת חוק בארה"ב יוצאת במתקפה ישירה כנגד רשתות החלפת הקבצים ודורשת להוציא אותן מחוץ לחוק בגלל שהן מעודדות הפרה של זכויות יוצרים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הצעת חוק שנמצא עכשיו לדיון בארה"ב יוצאת במתקפה ישירה כנגד הטכנולוגיה בכלל וכנגד רשתות החלפת הקבצים בפרט, ומעוניינת להוציא אותן מחוץ לחוק, כך מדווח אתר Cnet.

ההצעה הנושאת את שם "Induce Act" אומרת שכל מי שגורם או מעודד הפרה של זכויות יוצרים, יוגדר כמי שנושא באחראיות לאותן הפרות. מפעילים של שירותים כדוגמת קאזה או אימיול נושאים באחראיות לכך שחלק מהמשתמשים שלהם מעלים לרשת שירים המוגנים על ידי זכויות יוצרים, והם עצמם צפויים לעמוד בתביעות אזרחיות ובמקרים חמורים אף להיות נידונים למאסר.
 
 
רשתות החלפת הקבצים טענו לאורך כל הדרך שהן רק צינור שדרכו אפשר להעביר כל סוג של מידע, בין אם חוקי או לא חוקי, וכי האחראיות לחוקיות הדברים עומדת על המשתמשים ולא על מפעילת הרשת. מתקפה כנגד רשתות החלפת הקבצים, משולה למתקפה כנגד סכיני מטבח בגלל שחלק מהאנשים משתמשים בהן כדי לרצוח.

טיעון זה לא ממש משכנע את הסנאטור הרפובליקני אורין האץ' מיוטה, שהגיש את ההצעה. זהו אותו האץ' אשר הציע בשנה שעברה להתיר לבעלי זכויות היוצרים להשמיד מרחוק מחשבים של פיראטים.

אם החוק הזה ייצא לפועל, הסבירה פרופסור ג'סיקה ליטמן, המתמחה בחוקי זכויות יוצרים, משמעות הדבר שלא רק רשתות החלפת קבצים, אלא גם שירותים כמו ReplayTV, ואפילו מכשירי ווידאו עלולים למצוא את עצמם מחוץ לחוק בשלל החשש שהם עלולים לגרום לפיראטיות. כמו כן גם אתרים המארחים שירותי החלפת קבצים, כמו למשל tucows המארחת את מורפיאוס, נמצאים על הכוונת.

הצעת החוק צפויה לעמוד לדיון בשבוע הבא.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by