ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מינכן זורקת את ביל לטובת הפינגווין 
 
 
מערכת חיים ברשת

ניצחון ענק לקהילת הקוד הפתוח : עריית מינכן החליטה לזנוח את החוזה עם מיקרוסופט ולהטמיע במקום זה את לינוקס על 14,000 המחשבים שברשותה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אחרי חודשים של מאבק, עיריית מינכן הגיעה אתמול (ד') להחלטה הסופית כי היא מפנה עורף למיקרוסופט, וכי על 14,000 המחשבים שבבעלותה היא תתקין את לינוקס, מערכת ההפעלה בקוד פתוח, כך מדווחת סוכנות בלומברג.

שני הצדדים חיזרו ממושכות אחר העיריה בשביל לזכות בחוזה. מיקרוסופט אפילו שלחה למינכן את סטיב באלמר בעצמו, על מנת לשכנע את ראשי העיר להישאר עם חלונות כמערכת הפעלה. באלמר אף הבטיח לגרמנים שהוא יעשה להם מחיר טוב – במקום 36.6 מליון דולר הוא היה מוכן לרדת ל-23.7 מליון.

אומנם לינוקס מבוססת קוד פתוח, ואפשר להוריד אותה בחינם מהרשת, אבל אין זה אומר שמאחוריה לא קיימים בעלי אינטרסים כספיים. חברת IBM וחברת נובל, שתיהן מתמחות בהטמעת לינוקס ובהתאמתה לצרכים הספציפים של הלקוח, הצטרפו ללחץ לקבל את ההחלטה לערוק ללינוקס.
 
 
עלויות פרויקט הטמעת לניוקס, פרויקט שזכה לשם LiMux, צפויות להגיע לכדי 42 מליון דולר. בטווח הקרוב מחיר זה כמובן גבוה יותר מהדיל שהציעו החברה' מרדמונד, אבל במינכן מאמינים שזה ישתלם להם לטווח הארוך. "עם לינוקס, מינכן לא צריכה להסתמך על מוצרים של חברה אחת, ויש לה באופן זה הרבה יותר חופש", אמר בוריס שוורץ, אחד מחברי מועצת העיר.

עריקה המונית זו לטובת הפינגווין היא אחד מהניצחונות הגדולים ביותר שהיו עד כה לקהילת הקוד הפתוח. למרות שבמיקרוסופט מנסים להראות אדישים ולהציג כאילו מדובר ב"עיר אחת, במדינה אחת, שהחליטה לעבור ללינוקס בלחץ של IBM, מהסיבות המאד ספציפיות שלה", כפי שהציג זאת הממונה לענייני לינוקס בחברה, אין ספק שהם חוששים שמקרה זה יגרור אחריו גל גדול של עריקות דומות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by