ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
הייטק וטכנולוגיה 
שני לווינים ישראלים חדשים של התעשייה האווירית שוגרו לחלל 

שני לווינים ישראלים חדשים של התעשייה האווירית שוגרו לחלל

 
הייטק וטכנולוגיה |
 

אחד מהם, "ונוס", משמש לניטור חקלאי וחקר הסביבה. משקלו הכולל של המשגר, "וגה", בעת השיגור היה 137 טון, וגובהו כ-30 מטרים. השר אקוניס: "זה בוקר של גאווה ישראלית אמיתית. הוכחה נוספת לרצון ההולך וגובר של מדינות בעולם לשתף פעולה עם ישראל"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 
 
 

שני לווינים ישראלים חדשים של התעשייה האווירית שוגרו הלילה (רביעי) לחלל ובמהלך הבוקר צפויה להתקבל מאחד מהם תשדורת ראשונה. אחד הלוויינים, "ונוס", ישמש לניטור חקלאי וחקר הסביבה.

 

שר החלל, אופיר אקוניס: "זה בוקר של גאווה ישראלית אמיתית. זוהי עוד הוכחה לרצון ההולך וגובר של מדינות בעולם לשתף פעולה עם ישראל".

 

על גבי "ונוס", שנבנה בשיתוף פעולה עם צרפת, הותקנה המצלמה המולטי-ספקטרלית "ונוס" שנבנתה על ידי חברת "אלביט". כמו כן, מצלמת החלל המתקדמת "יופיטר" שוגרה עבור משרד הביטחון האיטלקי על גבי הלוויין OPTSAT 3000 של התעשייה האווירית. שני הלוויינים שוגרו על גבי רקטת Arianespace Vega מגינאה הצרפתית.

 

 
מצלמת ה"יופיטר" של אלביט
 מצלמת ה"יופיטר" של אלביט   צילום: אלביט מערכות 
 

הלווין "ונוס" יעקוב אחר שדות ושטחי טבע מהחלל למטרות מחקרי סביבה, תוך ניטור מצב קרקע, צמחייה, ייעור, חקלאות, איכות מקווי מים ועוד. הוא מצויד במצלמה מיוחדת שיכולה לקלוט פרטים שאינם נראים לעין ונחשב ללוויין בעל משקל קל במיוחד באופן יחסי לאלו הפועלים כיום בחלל.


ונוס יצלם פעם ביומיים כ-110 אזורי מחקר שונים וקבועים ברחבי העולם ובאותה זווית צילום. כשיחלוף מעל ישראל, יצלם ונוס שלושה פסי צילום לכל אורכה: בגליל, מישור החוף, כולל רצועת הים הקרובה, והנגב. ל"ונוס" גם משימה טכנולוגית חדשנית ראשונה מסוגה שבמסגרתה ינסו להוכיח היתכנות של מערכת הנעה חשמלית מבוססת פלזמה שפותחה על ידי "רפאל".

 

משקלו הכולל של משגר "וגה" בעת השיגור היה 137 טון, וגובהו כ-30 מטרים. מערכת שיגור משוכללת ומדויקת דואגת לכך שכל לוויין נפלט מהמשגר בתזמון המתאים למסלולו. עד כה רשם "וגה" מאה אחוזי הצלחה בשיגורים. בסביבות השעה 10:30 צפויה להתקבל תשדורת ראשונה מהלוויין לחדר הבקרה בתעשייה האווירית כאשר "ונוס" יחלוף מעל ישראל.

 

בסביבות השעה 12:00, כשש שעות לאחר השיגור, צפויה להתקבל התשדורת השנייה. תמונות ראשונות לצורך בחינת ביצועי הלוויין, שאותן יצלם ונוס בישראל, יתקבלו לאחר כשבוע מהשיגור והתמונות לאחר עיבוד יופצו למשתמשים כשלושה חודשים לאחר השיגור. ונוס מתוכנן לפעול בחלל במשך 4.5 שנים שלאחריהן יוסט למסלול נמוך יותר.

 
מצלמת ה"ונוס" של אלביט
 מצלמת ה"ונוס" של אלביט   צילום: אלביט מערכות 
 
 

המצלמה "ונוס" מספקת, כאמור, יכולות צילום גבוהות ועל פי "אלביט" "מתאימה למגוון רב של יישומים בהיקפים גלובליים, כולל בתחומי החקלאות, הידלדלות יערות וצמחיה, מדבור, זיהום אוויר, זיהוי אפר וולקני והתייבשות של מאגרי מים, כמו גם דליפות נפט וזיהום ימים ואגמים" בחברה מציינים כי ל"ונוס" תפקיד חיוני בהתוויית קווים מנחים עבור ניסויים מדעיים עתידיים ומשימות צילום מהחלל".

 

יוסי וייס, מנכ"ל התעשייה האווירית, סיפר מאתר השיגור בגיאנה הצרפתית: "מדובר באירוע מרגש עבור התעשייה האווירית בפרט ומדינת ישראל בכלל. יחד עם שותפינו באיטליה, צרפת וישראל, אנו גאים לראות את שני פרויקטי הדגל - לווין התצפית 'ונוס' של סוכנויות החלל הישראלית והצרפתית ולווין התצפיתשנבנה עבור איטליה, יוצאים לדרכם לאחר שנים של עשייה והערכות. התעשייה האווירית תמשיך להוביל את תחום לווינות התצפית עבור מדינת ישראל, עם פרויקטים רבים נוספים בתהליך".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by