ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
סלולר 
התיקון ייעשה בישראל, העלות תוזל בעשרות אחוזים: המהפכה של אפל 

התיקון ייעשה בישראל, העלות תוזל בעשרות אחוזים: המהפכה של אפל

 
סלולר |
 

החל מהשבוע הבא, תוכלו לתקן את מסך האייפון בהנחה משמעותית של עד 30 אחוזים • בעלי אייפון שימו לב: הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על מהפיכת תיקוני המסכים שמתחוללת החל מהערב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אייפון עם מסך שבור
 אייפון עם מסך שבור   צילום: pixabay 
 
 

נפל לכם האייפון ונשבר המסך? כנראה שזה יום המזל שלכם. במחשבה שנייה ייתכן ש"יום המזל שלכם" היה הגזמה, שהרי בסופו של דבר נשבר לכם מסך האייפון ותאלצו להיפרד מסכום כסף לא מבוטל תמורת תיקונו. החדשות הטובות הן שהחל מהימים הקרובים עלות התיקון תצנח בעשרות אחוזים, ולראשונה - תבוצע באופן מלא על ידי נציגה מוסמכת של אפל בישראל. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על מהפיכת תיקוני מסכי האייפון שעומדת להתרחש ממש בימים הקרובים.

 

עד היום, תיקוני מסכי אייפון עלו הרבה מאוד כסף. כמה אתם שואלים? ובכן, מדובר בסכומים שנעו החל מ-800 שקלים בממוצע, עד לסכומים שמגרדים את ה-2,000 ש"ח מלמטה. החלק הכי מכעיס בכך הוא שלא משנה כמה שילמתם, הרי שבכל מקרה לא היה מדובר בתיקון רשמי של אפל ולכן האחריות שלכם הייתה נפגמת, כמו גם תפקודו של המכשיר (בעיקר בדגמים עמידים למים, שאיבדו את התכונה הזו לאחר התיקון).

 

הבשורה שיוצאת הערב (שלישי) היא שאפל בחרה במעבדות DCS, המעבדה הרשמית של Apple בישראל, כמוסמכת לביצוע תיקוני מסכים. אם אתם עדיין לא מבינים את גודל המאורע, הרי שלידע כללי נספר כי בכך הופכת ישראל למדינה השניה בעולם, לאחר סעודיה, שבה אפל מתקנת מסכים (במקום להחליף את המכשיר כנהוג).

 

 
נשבר המסך של האייפון? מהיום תשלמו פחות
 נשבר המסך של האייפון? מהיום תשלמו פחות   צילום: pixabay 
 

"ישראל היא אכן בין המדינות הראשונות בעולם שאפל מציעה בהן את מודל השירות הזה", אומר מנכ"ל DCS דוד נגר, בראיון לאונליין 10. "אני מאמין שהבחירה דווקא בישראל נובעת מהעובדה שמדובר במדינה שמקדימה לאמץ טכנולוגיות חדשות ומכאן גם דרישות הצרכן בה גבוהות בהתאם. הצרכן הישראלי תמיד יעדיף לקבל שירות ברמה גבוהה, ובטח כאשר מדובר בחלפים מקוריים שמאפשרים לו המשך מימוש של אחריות היצרן".

 

האם הייתם צריכים לבצע התאמות מיוחדות כדי לעמוד בתקן המחמיר של אפל?


"חברת DCS משמשת כמעבדה רשמית של אפל בישראל כבר למעלה מ-3 שנים", אומר נגר, "לכן את שיטות העבודה והתקנים המחמירים כבר הכרנו. יחד עם זאת, בהחלט ביצענו בחודשיפ האחרונים את ההתאמות וכלל ההסמכות הנדרשות לנושא החלפת המסכים".

 

מעבר למסך עצמו, מה ההבדל העיקרי בין תיקון אצלכם לבין תיקון במעבדה פרטית?


"בראש ובראשונה המחויבות לסטנדרטים המחמירים של אפל ועמידה בכל התקנים שהחברה דורשת, לרבות לוחות זמנים ושימוש בחלפים מקוריים ותהליכי QA. כל אלו מבטיחים איכות תיקון וקבלת מוצר שממשיך ליהנות מהמשך מימוש אחריות יצרן. מדובר במהפכה של ממש עבור הלקוח. בתיקוני מכשירי ה-iPhone הפופולאריים לדוגמא, יבוצעו תיקוני המסכים ברמת גימור גבוהה בדיוק כמו במפעלי החברה, יהיה זמין תיקון גם של כפתור הבית (טביעת אצבע) שלא היה ניתן לתיקון בישראל עד כה".

 

האם בקרוב נראה גם תיקונים דומים של מסכי האייפד ומסכים נוספים מתוצרת החברה?


"בקטגוריית ה- iPad המדיניות נשארה ללא שינוי, קרי החלפת מוצר בחדש בעת שבר במסך. למוצרים אחרים, דוגמת מחשבי Mac, כבר כיום מציעה DCS שירות תיקונים לכלל התקלות, לרבות שברים וסדקים".

 

משך התיקון אמור לקחת עד כ-3 ימים בממוצע במעבדה, והאחריות לתיקון תהיה בתוקף למשך כשלושה חודשים.

 

 
חניכת הסניף האשדודי של iDigital השבוע
 חניכת הסניף האשדודי של iDigital השבוע   צילום: יח"צ 
 
 

המשמעות של המהלך היא שמשווקים רשמיים של אפל בישראל יוכלו להציע את השירות הזה ללקוחות וכך, במקביל, מיהרו ברשת iDigital ואימצו את הבשורה שמגיעה מקופרטינו בחום. איילת צרפתי-רוזן, מנכ"לית iDigital, מספרת לנו הערב כי בחברה ערוכים לכך היטב - וכי בשלב הראשון 4 סניפים של הרשת ישמשו כנקודת איסוף, ובהמשך - תצטרף גם שאר הרשת.

 

"אנחנו נתחיל עם החנויות הראשיות בתל אביב, חיפה, ירושלים ובאר שבע, ובהמשך - בטווח של בין שבועיים לחודש - נגלגל את זה לכל החנויות. כל בעל אייפון באשר הוא, שיגיע לקבל שירות ב-iDigital, יזכה לקבל אייפון חלופי בזמן שהמכשיר שלו ישלח לתיקון - ולא משנה איפה שהוא קנה אותו".

 

קראתם נכו ן- ב-iDigital מבטיחים שירות לבעלי אייפון, ללא קשר למקום בו אלו רכשו את המכשיר. "נערכנו כבר עם אייפונים חלופיים, כל הצוותים שלנו עברו הדרכות, אנחנו ערוכים להתמודד עם הקהל כשיגיע", מספרת צרפתי-רוזן. "בנוסף, במסגרת השירות שיוצע ללקוחות, הם יהנו ממכשירי אייפון חלופיים על בסיס מכשירי האייפון 6 והאייפון 5S - תלוי במלאי באותה העת".

 

בהתחשב בכך שבשתי החברות מעריכים כי משך התיקון (משלב השיגור ועד השילוח למעבדה המרכזית) ייארך כ-3 ימים בממוצע במעבדה, הרי שהאופציה שמציעה iDigital אמורה להוריד את הלחץ מהמעבדה ומבעל המכשיר - שמבחינתו נותר עם מכשיר תקין בזמן שהמכשיר שלו מטופל.

 

 

ב-iDigital מספרים כי מדובר בשינוי מהותי, שישפיע רבות על כיס הצרכן בשיעור של עד כ-30 אחוזים ממה שהיה נהוג עד כה: "התקלה השכיחה ביותר בעולם הסמארטפונים הינה שבר במסך, תקלה שיכולה לקרות לכל אחד בכל רגע נתון. על פי מדיניות Apple, עד עתה, במקרה של שבר מסך שהינה תקלה שמחוץ לאחריות היצרן, אפשרה אפל לרכוש אייפון חדש במחיר מוזל יותר של כ-2,500 שקלים - אבל לא אפשרה תיקון של מסך האייפון במסך מקורי. לעתים, צרכנים שהחליפו מסך iPhone במסך לא מקורי, נאלצו להתמודד עם תקלות שהתעוררו בעקבות התיקון. לדוגמא, פגיעה בכפתור ה-Touch ID הנמצא במסך, או פגיעה באטימות למים בדגמים של ה-iPhone 7 כתוצאה מפתיחת המכשיר במעבדה לא מורשית ללא הכלים היעודיים של Apple".

 

אז כמה זה יעלה לכם?

 

גם DCS וגם iDigital פירסמו הערב את המחירונים שלהם, ונראה כי אכן מדובר במהפיכה צרכנית, גם אם כזו שהיא צנועה יותר במימדיה. כפי שתוכלו לראות, טווח המחירים לתיקונים נע בין 550 עד ל-775 שקלים, במקום המחירים הגבוהים יותר שהיו נהוגים עד כה (שוב, לתיקונים שאינם מאושרים על ידי אפל העולמית). יש לציין כי המחירים של iDigital כוללים גם מכשיר אייפון חלופי שילווה אתכם לאורך כל ימי התיקון. בנוסף המחירון של DCS נכון למוצרים שיגיעו ישירות אליהם, בעוד שב-iDigital תוכלו פשוט להשאיר את המכשיר בסניף הקרוב אליכם, מבלי להסתבך יותר מדי:

 

 
מחירון DCS
 מחירון DCS   צילום: יח"צ 
 
מחירון iDigital
 מחירון iDigital   צילום: יח"צ 
 

המהלך הזה צפוי להכנס לתוקף בתחילת שבוע הבא ולטרוף את הקלפים בשוק תיקוני המסכים של אפל בארץ. הבשורה כאן אינה מוגבלת רק לגבולות התמחור כי אם גם לאיכות התיקונים מהם יהנה הצרכן הישראלי - כאמור, באופן כמעט חסר תקדים (פרט לסעודיה) ביחס לרוב העולם.

 

***עדכון (21:15)


עוד משווקת מורשית מצטרפת למהפיכת תיקוני המסכים של אפל:

‏iStore מברכת את DCS על הסמכתה כמעבדת התיקונים הרשמית היחידה בישראל מטעם Apple למכשירי iPhone וגאה להציג את מחירון התיקונים המלא להחלפת מסכים מקורית במחירי השקה אטרקטיביים במיוחד. מועד תחילת מתן השירות טרם נקבע ויקבע בהמשך על ידי הגורמים המוסמכים בחברת Apple וחברת DCS.
דגם

מחיר החלפת מסך מקורי

iPhone 5S\SE

529 ₪

iPhone 6\6S

529 ₪

iPhone 6+\6S+

629 ₪

iPhone 7

649 ₪

iPhone 7+

729 ₪

 


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by