ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
וירוס חדש מופלא 
 
 
צבי טלית

נכון המון זמן כבר לא הייתה למחשב שלכם תולעת חמודה? תכירו את Zafi, התולעת שרוצה לעצבן אתכם בשבועות הקרובים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
וירוס חדש ונפלא, Zafi שמו (או Erkez, למי שמתעקש) הפציע בימים האחרונים אל אוויר המרחב הקיברנטי. וכיאות לווירוס חדש וצעיר, הוא אינו מבייש את הפירמה ומנסה, כדרכם של וירוסים, להגיע אל כל תיבת דואר אפשרית.

הווירוס החדש (שהוא למעשה תולעת, אבל אנחנו לא נהיה קטנוניים) מופיע, כפי שיודעים לספר אנשי חברת האנטיוירוס סופוס, תחת מספר שמות אפשריים: I-Worm.Zafi.b, W32/Zafi.b@MM, Win32/Zafi.B, W32.Erkez.B@mm, PE_ZAFI.B.

המדובר הוא בתולעת המזדחלת דרך תיבות הדואר ושרותי ה-P2P, וכאשר היא מצליחה לחדור אל המחשב היא מעתיקה עצמה לספריית המערכת של חלונות (במסווה של יישום EXE רנדומלי) ושם היא משנה את הגדרות הרג'יסטרי של המחשב, כך שהיא נכנסת לפעולה בהפעלה הבאה של המחשב.
 
 
כאשר התולעת כבר נכנסת לפעולה, היא מנסה לשלוח את עצמה הלאה, באמצעות חיבור האינטרנט, אל עבר כתובות אימייל שונות שהיא קוצרת מהמחשב.

עד עתה לא ידוע מה מטרתה של התולעת (הפלת אתרים, שדידת סיסמאות או סתם לעצבן), אולם רמז לכך שאולי מדובר בתולעת פוליטית (אחת שעדיין לא הצליחה להשחיל עצמה לפרלמנט כלשהו) היא הודעת טקסט בהונגרית שמצורפת אל התולעת ובה כתוב: "אנו דורשים שהממשלה תשכן את חסרי הדיור, תהדק את אכיפת החוק ותצביע עבור עונש המוות כדי לצמצם את הפשיעה הגוברת. יוני 2004, Pecs. קבוצת SNAF".

התולעת הפוליטית פוגעת במערכות ההפעלה חלונות NT, 2000, XP ו-2003. הטיפול בתולעת ייכלל ככל הנראה בעדכוני האנטי-וירוס של החודש הבא. משתמשי מחשב (שאינם חוששים להתעסק עם הרג'יסטרי) שכבר מארחים תולעת כזו במחשב הביתי שלהם ואינם מעוניינים להמשיך לעשות כן, מוזמנים לפעול לפי הוראות הסרת התולעת המופיעות באתר חברת סופוס.

עדכון: חברת סימנטק הוציאה כלי להסרת הווירוס שניתן להורדה מהכתובת הבאה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by