ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
גלימת העלמות וקירות בלתי נראים 
 
 פרופסור טאצ`י מתחבא מפרופסור סנייפ    
 
מערכת חיים ברשת

לא רק בהוגוורטס : פרופסור מאוניברסיטת טוקיו מפתח טכנולוגיה שתאפשר להפוך עצמים מוצקים ואטומים לבלתי נראים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בקרוב לא רק לסופרמן בעל ראיית הרנטגן תהיה אפשרות לראות מה נעשה מאחורי קירות. פרופסור סוסומו טאצ'י מאוניברסיטת טוקיו עתיד לפתח קירות, שלמרות שאינם עשויים מחומר שקוף, אפשר יהיה לראות דרכם, כך מדווח ה-BBC.

פרופסור טאצ'י הציג בחודש שעבר בתערוכת NextFest את "גלימת ההעלמות", גלימה שמאפשרת לראות את מה שנעשה מאחורי האדם הלובש אותה, כך שהאדם עצמו כמעט ואיננו נראה.

תעלול אופטי זה מבוסס על העקרון הפשוט למדי לפיו על האדם העוטה את הגלימה מוקרנת בזמן אמת התמונה של מה שנעשה מאחוריו. המפתח לטכנולוגיה זו הוא החומר ממנו עשויה הגלימה. חומר זה, שטאצ'י מכנה "רטרו-רפלקטום" יודע להחזיר אור שחומרים אחרים, כמו עור גוף ובגדים, בולעים.
 
 
טאצ'י סיפר שעוד משנת 1977 הוא עומל על מציאת דרך שבה אפשר להפוך עצמים לבלתי נראים, אבל בכל הניסיונות הקודמים התמונה נראתה שטוחה ולא טבעית. היתרון ברטרו-רפלקטום, הוא שהתמונה שהוא משקף נראית ראליסטית ותלת מימדית.

היעד הבא שטאצ'י הציב לנגד עניו הוא פיתוח קירות שאפשר לראות דרכם. היישומים של טכנולוגיה זו הם רבים. החל מחדרים נטולי חלונות שאפשר יהיה לראות את הנוף דרכם, וכלה ברצפות של מטוסים שיקרינו לטייס או לטייסת את מה שנמצא מתחת, על מנת להקל על הנחיתות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by