ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
RIAA: רדיו דיגטלי מפחיד אותנו 
 
 מקלט רדיו דיגיטלי ``The Bug`` של חברת PURE Digital    
 
רויטרס

תחנות הרדיו הדיגטלי, טכנולוגיה חדשה להפצת מוזיקה מעל גלי האתר באיכות של CD, מדאיגות מאד את התאחדות המוזיקה האמריקאית. זירת קרב חשדה נפתחה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
התאחדות המוזיקה האמריקאית, ה-RIAA מצאה עכשיו גיזרה חדשה להלחם בה כנגד העתקה והפצה של מוזיקה המוגנת בזכויות יוצרים - הרדיו הדיגיטלי.

רדיו דיגיטלי עלול להיות מקור להעתקה בלתי חוקית של מוזיקה, מסרו השבוע לרוטרס נציגי RIAA.

רדיו דיגיטלי הנו רדיו שאמור לשדר מוזיקה מעל גלי האתר באיכות של CD, וכן לספק מידע נוסף, כמו שם האמן ושם השיר. בשלב זה קיימות בעולם כ-300 תחנות רדיו המשדרות כבר בטכנולוגיה זו או שנמצאות בהלכים לקראת שדרוג לטכנולוגיה.

נציגי RIAA טוענים שללא הצבת אמצעי הגנה נגד פיראטיות, המאזינים יוכלו להקליט באיכות מצויינת את המוזיקה המשודרת, אותה הם עלולים להפיץ אחר כך למליוני משתמשים אחרים באמצעות רשתות החלפת הקבצים.
 
 
בשלב זה כבר מופצים בשוק הארופאי מקלטי רדיו דיגיטלי המאפשרים למאזינים להשהות את השידור (Pause) והלהעביר אותו אחורה (Rewind) , כמו לדוגמה "The Bug" של חברת PURE difgital. ב-RIAA חוששים שמקלטי רדיו אלו יהיו מסוגלים להקליט באופן אוטמטי את השירים ברגע שיהיו משודרים, מה שיאפשר להם לצבור ספריות מוזיקה מוקלטת באכות דיגיטלית, שכמובן תמצא את דרכה מהר מאד לרשתות החלפת הקבצים.

ב-RIAA דורשים ממשרד התקשורת האמריקאי לעשות את הצעדים הנדרשים על מנת להבטיח ששידורי הרדיו הדיגיטלי לא יהפכו את גלי האתר לרשת החלפת קבצים ענקית, כדבריהם. הם דורשים מרשויות החוק לאפשר למאזינים להקליט את השידורים רק ב"חתיכה אחת", ולמנוע מהם להקליט שירים באופן בודד. כמו כן הם דורשים למנוע את האפשרות לתכנת את מקלטי הרדיו הדיגיטלי כך שאפשר יהיה להקליט בהם שירים בודדים.
 
אנשי הרדיו הדיגיטלי מתנגדים ליוזמות החקיקה של RIAA. "אנחנו רוצים להפוך את הטכנולוגיה הזו לזמינה כמה שיותר מהר, והדרישות האלו להציב הגנות מפני פיראטיות ידחו את הפיכת הטכנולוגיה לזמינה, מה שיפגע הן בתחנות הרדיו והן במאזינים" , אמר דניס וורטוב, דובר האגודה השדרנים האמריקאית.

RIAA מתכוונת להעביר את הצעותיה למשרד התקשורת האמריקאי ביום רביעי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by