ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
השבוע בהיי-טק - חדשות ההיי-טק של השבוע החולף 

השבוע בהיי-טק - חדשות ההיי-טק של השבוע החולף

 
 
יוני שדמי

רכישות ומיזוגים, מעליות ובולים, ומדריך לפיצוח הכספת של ארז טל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אי אפשר להעביר שבוע בלי עוד סקר כזה: סכום ההכנסות ממכירות דרך האינטרנט צפוי לגדול ל233 מיליארד דולר בשנת 2004, אומרת חברת ג`יגה. עוד טוענת החברה כי "חברות הסחר האלקטרוני שכן ישרדו יהיו אלו שלא יגבילו את עצמן לאינטרנט, אלא ימכרו בצורה רב-ערוצית: גם חנויות, גם קטלוגים וגם אינטרנט".

שתי מגמות הולכות ומתחזקות בקהיליית הון הסיכון הישראלית: פחות השקעה בחברות אינטרנט, ויותר השקעה בשלב הראשוני של הקמת החברה, כך לפי סקר שערך "קסלמן וקסלמן". לפי הסקר, היקף ההשקעות בחברות היי-טק ברבעון השני של השנה הגיע לשיא של 735 מיליון דולר, אך רק 54% ממנו הופנה לחברות אינטרנט, לעומת 74% ברבעון הקודם.
 
 
שרקני ועליז. גייטס
 שרקני ועליז. גייטס   
מיקרוסופט החלה להפיץ השבוע למספר בודקים נבחרים את גרסת הניסיון של חלונות 2002 (שם קוד: "וויסטלר", או "שרקן"). "וויסטלר" עברה שורה של שינויים דרסטיים בממשק ובמראה, אך כפי הנראה, אם לא תעבור שינויים נוספים, תהיה זו מערכת ההפעלה הראשונה של מיקרוסופט שתאחד סוף סוף בין קוד הבסיס של מערכות ההפעלה העסקיות והביתיות של החברה, אם כי עדיין ימכרו גרסאות שונות במקצת של המערכת למשתמשים עסקיים ולמשתמשים ביתיים.
 
יש לי החדש של כריסטינה אגילרה, הולך? שון פאנינג, הפעם בלי כובע הקסקט הנצחי, מעיד לפני הקונגרס
 יש לי החדש של כריסטינה אגילרה, הולך? שון פאנינג, הפעם בלי כובע הקסקט הנצחי, מעיד לפני הקונגרס   
והפעם בפינתנו "מהנעשה בחברה הגבוהה": המעליות בבית התאחדות התעשיינים צוידו במסכים צבעוניים שמחוברים לאינטרנט ומציגים מידע בנושאי חדשות, כלכלה, מזג האוויר ועוד. המסכים, שגודלם כמחצית גודלה של טלוויזיה סטנדרטית, ישמשו בעתיד להעביר הודעות מיוחדות לדיירי הבניין בלבד, כמו גם להעברת פרסומות מפולחות.

(עוד) באג בתוכנת אאוט-לוק התגלה השבוע, והפעם: האקרים יכולים להפעיל וירוס כבר בשלב הורדת האי-מייל למחשב, עוד בטרם פתיחתו. "מדובר בחור רציני במערכת", אמר מנהל אבטחת תוכנות במיקרוסופט, מכל האנשים. ניצול נכון של הפירצה מאפשר להפוך ווירוסים פשוטים כמו "ווירוס האהבה" ו"מליסה" למגפות כמעט בלתי ניתנות לעצירה, משום שעד להתקנת התיקון של מיקרוסופט, די בשליחה של הווירוס בכדי להפעיל אותו, גם מבלי שהמקבל יפתח את ההודעה (הוא פשוט צריך להתחיל להוריד אותה).

ביל ביילס, שייסד עם שון "נאפי" פאנינג את נאפסטר, נענה לצו השעה והקים סטארט-אפ בשם AppleSoup, שאמור להיות מעין "נאפסטר חוקי", ולאפשר הפצה מהירה וזולה (אך לא חינמית) של סרטים ומוסיקה, באישורם המלא של בעלי הזכויות. "אנו באמת מנסים ליצור משהו שיסתכל על שני צדדי המשוואה, ולא רק על הצרכן", אמר ביילס.
 
אפשר להדפיס גם משולשים ממאורציוס? בולים בפעולה
 אפשר להדפיס גם משולשים ממאורציוס? בולים בפעולה   
הארגון שעוסק בהקצאת כתובות אינטרנט הודיע השבוע כי סיומות חדשות לאתרים יופעלו החל מסוף השנה הנוכחית. בין הסיומות שצפויות להתווסף לבחירת בעלי אתרים .shop.: .news, ואולי אפילו .sex . הוספת הכתובות החדשות תאפשר למיליוני אתרים חדשים להשתמש בשמות קליטים וקצרים, לאחר שכמעט כל המילים בשפה האנגלית נרשמו כבר תחת מטריית ה.קום.

EMI, לייבל המוסיקה השלישי בגודלו בעולם, החליט השבוע שאם אי אפשר לנצח אותם, אולי אפשר לשכנע אותם בכל זאת לשים כמה סנטים. תאגיד המוסיקה העצום הודיע כי יאפשר לגולשים להוריד שירים בפורמט מוגן מ100 אלבומים שונים בתמורה לכמה סנטים. כל שיר יוכל להיצרב פעמיים על דיסק ולהיטען שלוש פעמים למכשיר נייד שמנגן קבצי מוסיקה, אך לאחר מכן אי אפשר יהיה להעתיק אותו יותר, וזאת בניגוד לקבצי MP3, אותם אפשר להעתיק ללא הגבלה.

רשות הדואר תפעיל שירותי ביול באינטרנט, נתבשרנו השבוע. הרשות, שטרם החליטה אם תפעיל את השירות בעצמה או באמצעות זכיין, הודיעה כי השירות יאפשר לגולש לרכוש ולהדפיס בנוחיות מחשבו ומדפסתו הפרטיים כמויות קטנות של בולים או מדבקות דואר, במקום להסתודד בתורים ארוכים בסניף הדואר הקרוב.
 
חברת GoNext מקבוצת פלאפון השיקה השבוע את שירותי האינטרנט הראשונים שלה, במחיר של 29 אגורות לדקת זמן אוויר. השימוש בפורטל הסלולארי של החברה יעלה 14.9 שקל לחודש, כשבחודשיים הראשונים יש פטור מהתשלום. בשלב הראשון, השרות יאפשר למשתמשי טלפונים מתקדמים לגלוש במספר מצומצם של אתרים ושירותי מידע. בד בבד הודיעה GoNext כי תיעזר בתוכנת נטאקס, שמאפשרת למשתמש להקליד מילות מפתח בעברית במקום כתובות ארוכות, בכדי להקל על הניווט ברשת בעזרת לוח המקשים המוגבל של הסלולאריים.
 
מאסר עולם? הוואנג קי ובנו
 מאסר עולם? הוואנג קי ובנו   
רק שני אחוזים מהמנהלים הבכירים בתעשיית ההיי-טק האמריקאית הם מתחת לגיל 30, טוען סקר חדש שנערך בקרב מדגם של 150 מנהלים בכירים בתעשייה. לפי הסקר, ואולי בניגוד לתדמית המקובלת של ההיי-טק כמשלח ידם של צעירים שובבים ופרועי שיער, 85 אחוז מהמנהלים הבכירים בתעשייה הם בני 41 או יותר. יותר ממחצית המנהלים כבר בשנות ה50 או ה60 לחייהם. 13 אחוז מהם מעל גיל 66, שישה אחוזים מהעמדות הבכירות מאויישות על ידי נשים, ורובם המוחץ התחיל לעבוד בטכנולוגיה לפני שהתחום נעשה אופנתי.

אזרח סיני שפירסם באינטרנט מידע על הטבח שביצעו שלטונות סין במפגינים בכיכר טיינאמן יעמוד למשפט על חתירה תחת השלטון, וצפוי לעונש של מאסר עולם, כך הודיע ארגון זכויות אדם הפועל בסין השבוע. האיש, הוואנג קי שמו, התפרסם בסין כשהקים אתר שעזר באיתור נעדרים, אך כאמור, לאחר מכן סר חינו בעיני השלטונות כשהחל להפעיל אתר שפרסם מידע בענייני זכויות אדם, כולל מידע על הטבח בטיינאמן.
 
במשפט אזרחי שנפתח השבוע, טוענים האולפנים ההוליוודים הגדולים כי אריק קורלי, עיתונאי ומוציא לאור של 2600, המגזין הסמי-רשמי של קהיליית ההאקרים העולמית, עזר להפיץ את DeCss, תוכנה שפיתח נער נורבגי בן 16 המאפשרת לשכפל סרטי .DVD קורלי מואשם כי פירסם את דבר קיומה של התוכנה וכי עודד את ההפצה והשימוש בה.

הקונגרס האמריקני דחה השבוע הצעת חוק שנועדה להגביל את השימוש בהימורים באתרי אינטרנט. יוזם החוק, חבר הקונגרס בוב גולדייט, ביקש בהצעת החוק למנוע את האפשרות להמר דרך האינטרנט על תחרויות ספורטיביות שונות, כגון מרוצי סוסים, מרוצי כלבי ציד, משחקי קזינו שונים וקניית כרטיסי לוטו. ההצעה נפלה למרות רוב של 245 קולות לעומת 159 נגד ו30 נמנעים, כיוון שהצעה כזו דורשת רוב מיוחס של שני שליש מחברי הקונגרס.

טארה הולין בת ה31 מצפון קרוליינה נחקרה השבוע בשל חשד כי קיימה יחסי מין עם קטין בן 14 מטקסס שהכירה באינטרנט. "היא פעלה לפי דפוסי התנהגות קלאסיים של חיית טרף מינית", טענו אנשי השריף בדרום קרוליינה. בתגובה לשאלות עיתונאים ענתה הולין רק כי "עיתונאים הם האנשים החולניים ביותר".
 
אחרי ההצלחה הסוחפת של הגרסה הממוחשבת של ``מי רוצה להיות מיליונר`` (ואחותה הגדולה ``טריוויונר``), מגיע הדבר הגדול הבא: תוכנה שיתופית, א-לה-נאפסטר, שאמורה לעזור לצופי התוכנית "הכספת" לזכות בפרסים.

כידוע, הצופים בתוכניתו החדשה של ארז טל יכולים לזכות בשני מיליון שקלים תוך השתתפות אקטיבית בתוכנית, אם יצליחו לענות על מספר שאלות טריוויה. התוכנה מאפשרת לגולשים הישראלים להעביר את התשובות שלהם לצופה שמשתתף בתוכנית, בזמן אמיתי. "קחו שני מיליון בשבילי!", מתחנן יוצר התוכנה האלמוני, שאת תגובתו לא ניתן היה להשיג עד פירסום הכתבה.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by