ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
SMS שאי אפשר לסרב לו 
 
 זוכרים למי להצביע, כן? (מאתר forza-italia)   
 
מערכת חיים ברשת

סערה פוליטית באיטליה – משרד רוה"מ שלח הודעות ספאם למכשירי הסלולר של האיטלקים כדי להזכיר להם למי הם צריכים לבחור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סערה פוליטית חדשה הסעירה את איטליה אמש לאחר שמשרד ראש הממשלה שלח מיליוני הודעות ספאם רשמיות למכשירי הסלולר שמטרתם להזכיר לאיטלקים לצאת ולהצביע. לצד הודעות אלו נשלחו גם הודעות הקוראות לאנשים לבחור בראש הממשלה ברלוסקוני ולהפיץ הלאה את הבשורה לחבריהם.

איטליה, כמו שאר מדינות האיחוד האירופי, הלכה אמש לקלפיות על מנת לבחור את הפרלמנט האירופי. בהודעת הספאם הסלולרית הרשמית שיצאה ממשרד ראש הממשלה נכתב: "בחירות 2004. הקלפיות פתוחות ביום שבת ה-12בין 15:00 ל-22:00 וביום ראשון ה-13 בין 07:00 ל-22:00. יש להביא תעודת זהות ופתק בוחר. משרד ראש הממשלה".
 
 
סגן רוה"מ ג'יאנפרנקו פיני, מסר כי לא היה שום דבר יוצא דופן בהודעה זו. "אני לא חושב שיש פה טעם לפגם, כיוון שמדובר בהודעה רשמית ונייטרלית. זה היה חמור מאוד אם הייתה פה קריאה לבחור כך או אחרת, אך זה לא היה המצב", אמר בראיון לרדיו Rai האיטלקי.

משרד רוה"מ מסר כי ההודעה נועדה לסייע וליידע את האיטלקים וכי היא אושרה ע"י גופים להשגחה על הפרטיות. אולם מסוכנות רויטרס נמסר כי קיימת אי בהירות מהיכן הגיע המימון, המוערך בעלות של כשלושה מיליון אירו (כ-16 מיליון ש"ח) לשליחת ההודעות.

משורות האופוזיציה נשמעו קולות ביקורת קשים לגבי המהלך הזה ולגבי גל של הודעות SMS, רשמי פחות אך שמקורו במפלגת השלטון, שקורא לכל תומכי מפלגתו של ברלוסקוני לבחור אחת מ-11 הודעות טקסט אפשריות, כגון "הצביעו פורצה איטליה, כתבו ברלוסקוני", ולשלוח אותה לחמישה מחבריהם ולבני משפחותיהם על מנת להשפיע עליהם להצביע לברלוסקוני.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by