ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
גאדג'טים 
שקטה, מדוייקת וחכמה: הושק בארץ הדור השלישי של מדפסות תלת המימד של Ultimaker  

שקטה, מדוייקת וחכמה: הושק בארץ הדור השלישי של מדפסות תלת המימד של Ultimaker

 
גאדג'טים |
 

חברת מפעיל השיקה באופן רישמי את מוצרי חברת Ultimaker (אולטימייקר) בישראל, מי שנחשבת לאחת מיצרניות מדפסות התלת מימד הטובות בעולם. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

לאורך ההיסטוריה של התעשייה והייצור, הדפסה בתלת מימד תמיד התקשרה ליזמים ועסקים שרוצים להוציא את המודל שלהם לייצור כמה שיותר מהר. פעם זה היה לוקח שבועיים, עבודת צוות הנדסי שלם והרבה מאד כסף. הפעילות הייתה מתבצעת במפעלי פיתוח חיצוניים ומי שהיה מעוניין לייצר אבטיפוס או להדפיס מוצר שלם בסדרות קטנות, נאלץ להשקיע מאות אלפי שקלים במדפסת תלת מימד איכותית ולהקצות נדל״ן משרדי בגודל של עמדת עבודה אחת או שתיים.


חברת Ultimaker ההולנדית שנכנסה לישראל מציעה דגם חדש בשם- Ultimaker3 (אולטימייקר 3) שעולה 16,370 ש״ח ואפשר לשים אותו על השולחן ממש ליד מדפסת הדפים הרגילה. למעשה גם אם נמצאים בפינת הקפה בקצה השני של מתחם העבודה, אפשר לשלוח מהסמארטפון קובץ להדפסה, שיהיה מוכן בשעה הקרובה. והאיכות? זהה לזו שהיינו מקבלים במדפסות המקצועיות הגדולות והמתקדמות.

 

 
אולטימייקר 3
 אולטימייקר 3   צילום: יוסי לוי 
 

האולטימייקר מצטרף למשפחת המדפסות השולחניות המקצועיות של חברת של DWS וחברת 3DSystems, המיוצגות גם הן ע״י מפעיל ומציעות אלטרנטיבה איכותית קומפקטית, מהירה והרבה פחות יקרה. ההשפעה על השוק נכרת כבר ביום בישראל כאשר כבר רבים ממרכזי החדשנות של החברות הרב רב לאומיות כמו גם תוכניות אקסלרטורים ומתחמי עבודה יכולים להרשות לעצמם הן מבחינת מקום והן מבחינת מחיר מדפסות תלת מימד שולחניות ככלי עבודה איכותי ליצירה ופיתוח של טכנולוגיות חדשות.

 

מלבד היכולות הטכניות, המדפסות השולחניות מגיעות כשהן מותאמות לפעילות עם מגוון עשיר של חומרי הדפסה בעלי תכונות שונות, מניילון ועד שעם ואפילו חומרים חדשים כמו למשל חומר Bio-Compatible המתאים למגע עם העור ועם מזון שלא גורם לאלרגיות.

 

 
רז דרבי מנכ״ל חברת מפעיל
 רז דרבי מנכ״ל חברת מפעיל   צילום: אמיר גנות 
 
 

" Ultimaker 3 מייצגת שלוש שנים של פיתוח במטרה לספק מוצר המשרת בדיוק את קהילת המשתמשים לקטגוריית האמצע (Midway) של שוק ההדפסה בתלת מימד, המגיעה לידי ביטוי בדרישה למדפסות תלת מימד שולחניות אמינות ואיכותיות המתאימות לצרכים מקצועיים של עסקים תובעניים״ אומר רז דרבי מנכ״ל חברת מפעיל. ״כל המדפסות השולחניות של Ultimaker מותאמות לעבודה שקטה, מהירה, מדויקת, אמינה ונטולות מאמץ לשימוש, כך שהמפתחים יוכלו להתרכז רק בדבר אחד- פיתוח והרחבת אפשרויות היצירה. גם מבחינה היסטורית הדפסה בתלת מימד תמיד התקשרה ליזמים ועסקים שרוצים להוציא את המודל שלהם לייצור כמה שיותר מהר. אנחנו שמחים וסקרנים לראות כיצד היכולות המורחבות של Ultimaker 3, המציגות מגוון רחב של יישומים חדשים, ינוצלו ע״י אנשי מקצוע יצירתיים ומוכשרים במגוון רחב של תעשיות״.

 

 

גיא שלו, מנהל הגראג׳ של מיקרוסופט בישראל, סיפר בארוע ההשקה של המדפסות כי  ״טכנולוגיית ההדפסה בתלת-ממד מבשילה ומתבגרת. המדפסות הופכות לאמינות יותר, מפיקות מוצרים באיכות טובה יותר ומאפשרות בניה של אב-טיפוס בזמן קצר ובאיכות טובה יותר מאי פעם. מיזמי חומרה בכלל ומיזמים של מימון המוני בפרט הפכו את המודל המודפס לחלק אינטגרלי מהצורה בה ניתן לשווק רעיון הרבה לפני שהוא נכנס אל פס הייצור ההמוני.

 

 
גיא שלו, מנהל הגראג׳ של מיקרוסופט בישראל
 גיא שלו, מנהל הגראג׳ של מיקרוסופט בישראל   צילום: אמיר גנות 
 

"כמו כל סדנא לייצור דיגיטלית גם שוק מדפסות התלת-ממד נשען של שלושה גורמים עיקריים: מכשור, יכולות וקהילה. ממש כמו ברכיבה על אופניים, לא די לרכוש את הדגם המתקדם ביותר, יש ללמוד כיצד לרכוב, ובמקרה דנן כיצד למדל אובייקטים תלת ממדיים. אנחנו בגראג׳ של מיקרוסופט, עושים במדפסות שימוש המאפשר לעובדים שלנו לפתח יכולות כגון יצירתיות וחדשנות. האתגרים שאנחנו מעמידים בפניהם, בשילוב עם ההדרכה שאנחנו מספקים מייצרות פרץ של יצירתיות, תכנון נכון וניהול חכם של האתגרים העומדים לפניהם - ובעיקר, המון הנאה ותחושה של הגשמה עצמית״.

 

 

והוא לא היה היחיד, גם מורן לוי, מנכ״ל ובעלים בחברת מורל טכנולוגיות, דיברה בשבחה של ההדפסה בתלת מימד בכל הנוגע לתעשיות ביטחוניות: ״בניסויי שטח, בחינת מוצרים או כלים ומדידות פונקציונליות של גופים גדולים במיוחד בעלי משקל גדול - בנייה של אלמנטים בהדפסה תלת ממד נכונה הכוללת כיסי אויר גדולים ובחירה בחומר המתאים מפחיתה משקלים עצומים ומקלה על תהליך הפיתוח והמדידות".

 

 
מורל טכנולוגיות:" להדפסת התלת מימד שמור מקום  בהליך פיתוח תעשיות בטחוניות"
 מורל טכנולוגיות:" להדפסת התלת מימד שמור מקום בהליך פיתוח תעשיות בטחוניות"   צילום: יוסי לוי 
 

"הדפסה תלת ממדית היא הפתרון הנוח והיעיל ביותר לבניית דגמים בגדלים קטנים או בינוניים. שיטה זו מאפשרת הפקה של מודלים בעלי שטח פנים מורכב במיוחד. המודלים מתקבלים ברמת דיוק גבוהה במיוחד, אליה קשה מאוד להגיע בטכנולוגיות או שיטות ייצור אחרות. חשוב לבנות את הקובץ ברמת דיוק גבוהה ומקצועית מאוד לכן יש אנשי מקצוע שזו העבודה שלהם".

 

 
אולטימייקר: כך זה נראה מבפנים
 אולטימייקר: כך זה נראה מבפנים   צילום: יוסי לוי 
 

יש לציין ששוק ההדפסה בתלת מימד עובר תהליך של התבגרות ולצד גדילתו בקטגוריות הידועות לנו עד היום - כמו למשל כניסה של שחקניות ענק לשוק הפרודקשיין כמו HP ו- Ricoh, התרחשה גם התרחבות וצמיחה של קטגוריית אמצע שבאה לידי ביטוי בדרישה למדפסות תלת מימד שולחניות (desktop) קטנות ומקצועיות. קטגוריה זו מוצאת את דרכה אל לב רבים מתחומי היזמות והטכנולוגיה, שכן מיזמי חומרה ככלל ומיזמים של מימון המוני בפרט הפכו את המודל המודפס לחלק אינטגרלי מהצורה בה ניתן לשווק רעיון הרבה לפני שהוא נכנס אל פס הייצור ההמוני.

 

מי שהעניקה זוית קצת אחרת לכל נושא הדפסת תלת המימד היא המעצבת מיכל לויצקי, שהציגה שלל עבודות עיצוב שאינן מסתמכות על ההדפסה לבדה כי אם שוזרות אותה באופן כמעט אורגני לתוך חומרים אחרים: "כמעצבת אני בוחנת תהליכים של יצרנות וחווה איך אותו ערך רגשי הולך ונעלם בעולם התעשייתי" היא מספרת. "חישבו על העונג והחדווה שאנו מקבלים כשאנו מיצרים  בעצמנו או כשאנו מקבלים מתנה  - שמישהו יצר עבורנו. את אותו קשר קרוב מצאתי בהדפסה התלת מימדית, שמתבטא ביכולת שלי ליצור בעצמי את הפריטים משלב הרעיון ועד התוצר הסופי, בצורה חופשית אשר מוגבלת רק ע"י הדימיון שלי" אומרת לויצקי.

 

 

 

 

 
מיכל לויצקי
 מיכל לויצקי   צילום: אמיר גנות 
 

"בהדפסה התלת מימדית טמונה היכולת ליצור חיבורים מפתיעים חדשים. בין חומרים ובין חפצים. כדי לנצל את הטכנולוגיה בצורה המירבית ולא להגביל את עצמי רק לגודל מגש ההדפסה אני מוצאת לנכון כמה שילוב של חומרים נוספים יכול רק לפתוח עוד ועוד אפשרויות בעולם ההדפסה התלת מימדית. ככל שהתעמקתי במרווח והמרחב הזה של חיבורים הבנתי כמה ריבוי הפרטים יכול להיעשות בקלות. בעבר הייתי זקוקה למיומנויות שונות רבות ותהליכים ארוכי טווח כדי לאפשר יצירה מפורטת כל כך, אשר עכשיו אוכל לייצר אותה ביתר קלות ומהירות".

 

 
מנורת עץ של מיכל לויצקי עם מחברים ובסיס שהודפסו במדפסת תלת מימד
 מנורת עץ של מיכל לויצקי עם מחברים ובסיס שהודפסו במדפסת תלת מימד   צילום: אמיר גנות 
 

"ככל שהתעמקתי במרווח והמרחב הזה של חיבורים הבנתי כמה ריבוי הפרטים יכול להיעשות בקלות. בעבר הייתי זקוקה למיומנויות שונות רבות ותהליכים ארוכי טווח כדי לאפשר יצירה מפורטת כל כך, אשר עכשיו אוכל לייצר אותה ביתר קלות ומהירות".

 

"כיום נוסף על היצירה העצמאית שלי בתחום" משתפת לויצקי," אני מדריכה קבוצות נוער בתיכון על הדפסה תלת מימדית. הרעיון בבסיס השיעור הוא להקנות להם ידע חומרי טכנולוגי, נוכל להשוות את זה לשיעור המלאכה של פעם. הזדמנות לצאת מהספרים ולהתמודד עם עשייה מאתגרת, מעוררת חשיבה ודורשת מתן פתרונות ממשיים, בקיצור לגרום להם להבין שהם יכולים ליצור ולעשות כל מה שרק ירצו".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by