ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
סנסציה ב-nrg 
 
 הפניה פרסומית לקסטרו בצורת ביקורת עיתונאית   
 
עידו רוזנטל

הפנייה לכתבה בערוץ הסטייל של האתר החדש מבית מעריב התגלתה כפרסומת לקסטרו; בערוץ התיירות קשה להבחין בין תוכן עיתונאי לפרסומות; nrg: הכול כשר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מבחוץ: הפניה כאחת ההפניות העיתונאיות
 מבחוץ: הפניה כאחת ההפניות העיתונאיות   
מעריב nrg עלה לאוויר בליווי הבטחה לא רשמית לנפק אתר חדשות רציני, לצד תוכן מגזיני במשקל קל. כשנשאלו אנשי האתר מה לגבי ההכנסות, הם התגאו בשוק ההולך ומתחזק של פרסום באינטרנט, אולם טרחו להדגיש כי יש להם עוד כמה הפתעות בשרוול.

גולשים שהתעמקו קצת במגוון הערוצים של nrg גילו שכמה מההפתעות דווקא קשורות קשר הדוק לפרסום, כל כך קשורות עד שלא ניתן להבדיל ביניהן לבין ידיעות מקוריות של האתר.

בערוץ הסטייל של nrg, למשל, תחת קטגוריית "מומלצים" ובין שלוש כתבות מקוריות של הערוץ, התחבאה לה הפניה עם הכותרת "סנסציה" והכיתוב המבטיח "דופקים את המערכת בקסטרו וקסטרו מן: על כל קנייה של 500 שקל, משלמים רק 300". מי שלחץ על ההפניה, הופתע לעבור לאתר קסטרו כאילו לחץ על באנר מארץ הבאנרים.
 
בפנים: אתר פרסומי למשעי
 בפנים: אתר פרסומי למשעי   
בערוץ התיירות של האתר לא מסתפקים רק בהפניות, אלא עורכים חלק מהמדורים בשיתוף עם חברת Fixtravel. יתר על כן, בחלק מהמדורים מופיעות הפניות פרסומיות בעליל כאילו היו אחת הכתבות העיתונאיות.
 
ממעריב nrg נמסר כי "פינת המומלצים המופיעה בערוצים שונים של האתר הינה פינה מערכתית, ההמלצות השונות הינן פרי החלטה מערכתית בלבד, והאתר אינו רואה מהן רווח או תשלום בכל צורה שהיא". בהתייחסות למקרה של קסטרו נמסר כי "חלק מההמלצות מגיעות בצורה של ביקורת או מאמר וחלקן מגיעות פשוט בצורה של לינק אל האובייקט המומלץ ".

באשר לערוץ התיירות התשובה פחות נחרצת, וחושפת כי אכן מדובר בשיקולים כלכליים ופרסומיים. לפי nrg, נהוג לשתף פעולה עם גורמים מסחרים בתחום, כי כך זה נעשה "בכל אתרי האינטרנט המובילים בארץ".

בנוגע להפניה העיתונאית למראה לאתר המלונות, נמסר כי הגולש המקליק על הכתבה עובר לאתר הפרסומי " תחת הלוגו המסחרי של אותו אתר, בצורה הגלויה ביותר".

גילוי נאות: נענע ומעריב nrg הם פורטלים מתחרים
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by