ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ים יבשה 

ים יבשה

 
 
הילה בקמן

והפעם המסע של הילה נפתח בבילוי בחוף הים ומסתיים בשעשוע לא מזיק במשרד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
"חכי, אני מדליק את הדוד", הכריז קול גברי רם מכיוון סוכת ההצלה, שעה שפסעתי בצעדים הססניים מהחוף לעבר הים, רגע לפני שסגרו אותו. "ככה הא? מתלוצץ על חשבוני, משפיל אותי בציבור, מנוול!" התקומם החצי הגאה שבי. החצי השני התחייך מהשנינה וחש בטוח ומוגן כי יש מי שפוקח עליי עין ונכון להציל אותי בשעת סכנה.

ועכשיו מה? עכשיו, כשהמצילים יצאו לשביתה, מי יעודד אותי להיכנס לים? מי ישמור עליי ועל כולם? כבר אתמול (יום שבת) טבע אדם למוות בחוף בת ים, ולמרבה הצער, זו רק הסנונית הראשונה.

באתר המצילים של ישראל אפשר למצוא חומר עיוני שמבהיר את חיוניותם של המצילים לביטחונם של המתרחצים, ומידע נוסף שכדאי לדעת, כמו מתי מגיעות המדוזות, איך מזהים בורות בתוך הים, אילו חופים מותרים לרחצה ואילו אסורים, ואת נוסח העתירה לבג"ץ של העמותה למניעת טביעות והצלת חיים, נגד החלטת שר הפנים שהובילה לשביתה.
 
 
לו רק היו לי זימים, כל השביתה הזאת לא הייתה מגרדת לי את קצה הקשקשים - הייתי שוחה נטולת דאגות במרחבי הים האינסופיים. לעומת זאת, אם הייתי דגיגון באקווריום, הייתי מתבאסת רצח, במיוחד אם הייתי נאלצת לחזות דרך דפנות הזכוכית באחיי הדגים שוחים להם מאושרים בים החופשי.

המסר של הסרטון, למי שלא הבין, הוא שאם דגיגון כתום, כנגד כל הסיכויים, יכול להיחלץ בכוח רצונו בלבד מכלוב הזכוכית שלו, גם אתם, אם תרצו מספיק חזק, יכולים לצאת ממצבים בלתי אפשריים. עם זאת, חשוב להבהיר שהדרך החוצה, לא תמיד כל כך קלה ונוחה.
 
 
כן, ספות (וכורסאות), ידועות באופיין הבוגדני והאכזרי. הן מפתות אותך עם הנוחות שלהן, ואז כשדעתך מוסחת לשנייה, הן מעלימות לך דברים בחרכי מסעדיהן, מרתקות אותך אליהן ואל מסך הטלוויזיה (בת בריתם הנצחית) והופכות אותך לסוג של תפוח-אדמה. וכשאתה מעז להתנתק מהן, הן תוקפות! הצרה היא שלא רק בבית, אלא גם במשרד, כבר אי אפשר להרגיש בטוחים.

לכן, חשוב להיות ערניים וזהירים בסביבת ציוד משרדי, ומצד שני לזכור, שברגעים הקשים באמת, הוא שם בשבילך.
 
 
 
יש לי הרגשה שזה הולך להיות העיסוק שלי בקיץ הקרוב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by