ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הקומוניזם נעשה יותר נוח 
 
 ``כולנו נהנינו בכלא הסיני!``   
 
מערכת חיים ברשת

סין, המדינה שהשליכה לקלבוש גולשים שמחו נגד השלטון באינטרנט, הפגינה סלחנות מפתיעה כלפי פעיל שכזה, וויתרה לו על המאסר (עד שייתפס שוב)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סין אינה מדינה נוחה במיוחד לאקטיביזם וירטואלי (או לאקטיביזם בכלל). מעצרים, עיכובים לחקירה, החרמות ציוד וקנסות מצמיתים הופכות את ההתנגדות למשטר ללא נוחה במיוחד לאלה שאינם חובבי סאדו.

אחרי שנים של יד קשה כלפי אלו שהעזו להפיץ חומרי תועבה המבקרים את השלטון, גזר דין אחרון שהתקבל בנושא מראה דווקא על התגמשות יחסית ביחס השלטונות לחתרני המחשב.
 
 
בית המשפט בשיאנג שבמרכז המדינה גזר על דו דאובין שלוש שנים בכלא תחת האשמות של "חתירה תחת המדינה", כך מדווחת סוכנות הידיעות הממשלתית של סין, Xinhua. זה עונש די עצבני, וסביר להניח שריצויו לא יעבור בפנאן האופייני לישיבות בקלבושי מדינות המערב.

אולם הקומוניסטים הפתיעו: דאובין, בן 39, עובד מדינה לשעבר, לא ירצה את העונש אלא אם יפר שוב את החוק במשך ארבע השנים הבאות. לפי Xinhua, המדינה הקלה בעונש משום שדאובין הודה באשמה. הוא פירסם באינטרנט 28 מאמרים, החל ממאי 2002 ועד אוקטובר 2003.

על אף שלדברי חבריו של דאובין הוא שוחרר מחזקת השלטונות, רויטרס לא הצליחו לאתר אותו. ועל כן אין אלא לקוות שאינו משמש כעת כחומר גלם באתר בניה אי שם במדינה הענקית הזו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by