ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
החלום הרטוב של כותבי הווירוסים 
 
 
מערכת חיים ברשת

מחשבים חדשים ממתינים על המדף ולא מותקנים עליהם טלאי אבטחה מעודכנים, דבר המוביל למחשבים מושבתים והרבה כאב לב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קניתם מחשב חדש והוא כבר מורכב ומחובר, אך ההתלהבות הראשונית בהחלט עלולה להפוך לאכזבה מרה, מכיוון שהבייבי החדש רגיש ביותר לשפע הווירוסים והתולעים ששורצים להם ברשת האינטרנט ורק מחכים לפראייר שיארח אותם.

אתר PCworld האמריקאי דיווח על כך שמחשבים חדשים רבים, אשר מבלים בדר"כ מספר חודשים על המדף עד שהם מגיעים אל בעליהם החדשים, נותרים בלתי מוגנים מפני סכנות הווירוסים ברשת, כיוון שטלאי האבטחה המותקנים עליהם אינם מעודכנים.

גם משתמשי מחשב וותיקים, המודעים היטב לבעיית הווירוסים ברשת, לא תמיד חושבים על כך שמחשב חדש שמגיע מהחנות עשוי להידבק בווירוסים אפילו יותר מהר ממחשב ישן. על אחת כמה וכמה, משתמשי מחשב חדשים, שלא כל כך יודעים מה צריך לעשות במקרה של התקפת ווירוסים, עלולים למצוא עצמם בבעיה, למרות שהם קנו מחשב חדש לחלוטין.
 
 
הבעיה האמורה נעוצה בעובדה שמשווקי המחשבים צריכים לאפסן כמויות גדולות של מחשבים במשך מספר חודשים על מנת לעמוד בדרישות האספקה בשוק. מערכות ההפעלה שעל גבי המחשבים הללו בעצם "מוקפאות" עד לסמוך למועד הפצת המחשבים לחנויות.

אנשי מקצוע בתחום שיווק המחשבים אומרים כי בהתחשב בעובדה שחברת מיקרוסופט מוציאה מספר עדכוני אבטחה כמעט כל חודש, קיים פער גדול למדי בין מצב האבטחה של המחשבים הממתינים לשיווק לבין רשימת טלאי האבטחה המעודכנים של מיקרוסופט.

העצה הפרקטית היחידה שניתן להציע כיום לרוכשי המחשבים החדשים, היא לבקש מספק המחשב לוודא כי גרסת החלונות (בהנחה שרכשו אחת כזאת) תעודכן בכל טלאי האבטחה העדכניים ביותר או שלכל הפחות יופעל הפיירוול הבסיסי של חלונות XP, לפני שמהחשב מסופק לביתם. גם אם הדבר יעכב את אספקת המוצר בזמן מה, הרי שעדיין מדובר בדרך הכי בטוחה להימנע מהרבה כאבי לב וטרטורים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by