ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
כולם תובעים את גוגל 
 
 
מערכת חיים ברשת

לקראת הקיץ הקרב ובא ואולי לקראת ההנפקה המיוחלת: גל גדול של תביעות משפטיות מאיימות על מנוע החיפוש הגדול ברשת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
למייסדי גוגל יש הרבה סיבות להיות מרוצים מעצמם בזמן האחרון: הרווחים רק הולכים ותופחים, ולמנוע החיפוש שלהם יש מעמד בלתי מעורער בתחום החיפוש ברשת. אולם לקראת הנפקת המיליארדים של החברה, שצפויה להתרחש בחודשים הקרובים, קיימת גם סכנה באופק הוורוד של גוגל.

ג'ואנה גלזנר מאתר Wired מדווחת כי גוגל עומדת עתה בפני גל של תביעות משפטיות שהוגשו כנגדה הן בבתי משפט הפדראליים, הן בבתי משפט ברחבי המדינות השונות בארה"ב והן בבתי משפט במדינות שונות בעולם. התביעות מגיעות מכל מיני כיוונים, ביניהם תביעה אחת גם מצידה של יריבתה הגדולה של גוגל, חברת Yahoo, אשר מאשימה את גוגל בהפרת זכויות פטנט וסימון מסחרי בהקשר למכירת פרסום מונחה חיפוש.
 
 
מומחים משפטיים מעריכים כי אם יתקבלו טענותיה של Yahoo, עשוי הדבר לשבש קשות את יכולתה של גוגל להמשיך בפרקטיקה העסקים שנכון לעכשיו היא מקור הרווחים הגדול ביותר שלה.

נראה כי התביעה הרצינית ביותר שגוגל ניצבת מולה כיום, היא תביעה שהגישה נגדה בשנת 2002 חברת Overture Services, שהיא עכשיו יחידה של Yahoo. בתביעה מאשימה החברה את גוגל בהפרת פטנט על מערכת הממקמת מכירות פומביות בתוצאות חיפוש.

בהכרזה הראשונית לקראת ההנפקה, אותה הגישה גוגל לרשות האמריקאית לניירות ערך, כללה החברה את התביעה הזו ברשימה של הסיכונים שעלולים לפגוע ברווחיות של תוכנית ה-AdWords, שמאפשרת ללקוחות לרכוש מודעות טקסט קצרות המופיעות ליד תוצאות החיפוש של הגולשים.

גוגל אף עומדת בפני תביעות בבתי המשפט הפדראליים של ארה"ב, גרמניה וצרפת בהם היא מואשמת כי היא אפשרה למפרסמים, בניגוד לחוק, להשתמש במונחים המוגנים בסימון מסחרי במסגרת המודעות שהם רכשו בגוגל.

על פי התביעות אפשרה גוגל לחברות לרכוש, באמצעות מנגנון ה-AdWords, מילות חיפוש המכילות מונחים המוגנים בסימון מסחרי של חברות מתחרות. חברות מסוימות שהצליחו לרכוש מילות חיפוש שכאלה, הצליחו למעשה להציג את המודעה שלהן בכל פעם שגולש חיפש את השם של המתחרים בגוגל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by