ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הייתם קונים מהם תוכנה משומשת? 
 
 
מערכת חיים ברשת

מיקרוסופט בריטניה פצחה בקמפיין חינוכי במסגרתו היא מנסה "לסייע ללקוחות" להבין על מה הוויכוח בין מיקרוסופט לבין לינוקס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ענקית התוכנה מיקרוסופט פצחה ביוזמה חינוכית חדשה, במסגרתה היא מקיימת ימי עיון שמטרתם המוצהרת היא "לסייע ללקוחות להבין טוב יותר את הוויכוח המתנהל סביב מיקרוסופט ותוכנות הקוד הפתוח". הסמינרים הללו הם חלק מקמפיין ההסברה של מיקרוסופט לאחר שהבינה בשנה שעברה כי מסוכן מדי להמשיך ולהתעלם מלינוקס ועולם הקוד הפתוח.

אתר הרג'יסטר מדווח כי יום העיון הראשון נערך ביום חמישי האחרון בלונדון. במהלך הקיץ הקרוב תנהל מיקרוסופט, במסגרת קמפיין המתקפה התקשורתית נגד לינוקס בו החלה בשנה שעברה (ושזכה לשם: Get the Facts), ימי עיון נוספים בערים אדינבורו, מנצ'סטר וניופורט.

במהלך יום העיון העלו אנשי מיקרוסופט ואורחיהם מספר נקודות שכבר נשמעו בעבר: האנליסט פיליפ דוסון טען כי ההוצאות על התמיכה המקצועית, ההדרכה והאינטגרציה של לינוקס בעצם מאזנת את הרישוי החינמי של לינוקס. הוא ציין גם כי לינוקס מתחילה להראות סימנים של בגרות.
 
 
ניק מקגארת' אחד ממנהלי מיקרוסופט בבריטניה נפנף במחקרים שהוכיחו כי חלונות 2003 היא בעצם האופציה הפחות יקרה מול הלינוקס של Red Hat או Suse (בחלק מהמקרים). מקגארת' תקף את "האגדה" לפיה לינוקס היא חופשית וחינמית.

מנהל אחר במיקרוסופט בריטניה, ניק בארלי, התלונן על יחס התקשורת "הצהובה" שמתארת את המאבק בין מיקרוסופט ללינוקס כמאבק "בין העולם החופשי לבין חברה מונופוליסטית המנוהלת ע"י האיש העשיר בעולם" (מעניין אם הוא ירצה לכתוב בשביל חיים ברשת?).

מארגני האירוע הבטיחו לדון "ביתרונות והחסרונות של הטכנולוגיה של מיקרוסופט בהשוואה ללינוקס והקוד הפתוח" ומסתבר כי בקהל היו לא מעט תומכים של תנועת הקוד הפתוח. אנשי מיקרוסופט מצידם הודו שמדיניות הרישוי של החברה יצרה "בעיות" והרגיזה לקוחות רבים, אבל זה הכי קרוב שמיקרוסופט הייתה מוכנה להגיד שגם היא מבצעת טעויות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by