ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הו מיי גוד, הם באים לישראל 

הו מיי גוד, הם באים לישראל

 
 
איילת בן דב

בימי חמישי, סוף סוף, החלה לרסס את המסך הישראלי סדרת האנימציה המדוברת ביותר בעולם, סאות' פארק. זו הסדרה שבה הורגים את קני הפעוט בכל פרק מחדש, בשיטות אכזריות ומצחיקות, ובדרך משחקים במשחק "בעט בתינוק". מהומת המחנכים באמריקה בעיצומה, ואיפה אם לא ברשת, השתלבה הסדרה נפלא, במיוחד במולטימדיה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המון מילים שלא היו מופיעות בכרטיסי ברכה. סאות` פארק (מתוך סאות` פארק בתלת מימד)
 המון מילים שלא היו מופיעות בכרטיסי ברכה. סאות` פארק (מתוך סאות` פארק בתלת מימד)   
הכל התחיל בחג המולד של שנת תשעים וחמש. אחד המפיקים הבכירים ברשת פוקס ביקש ממאט סטון וטריי פארקר, זוג אנימטורים אנונימיים, ליצור לו סרט וידאו אותו יוכל לשלוח לחבריו ככרטיס ברכה לחג. התוצאה היתה "הרוח של חג המולד" - סרטון בן 5 דקות, שכוכביו הם 4 ילדים, המון מילים שלא הופיעו עד אז בכרטיסי ברכה וקרב אימתני בין ישו לסנטה קלאוס. המפיק התלהב, וכך נולדה סאות` פארק.
 
הבדיחות בסאות` פארק היו תמיד בטוב טעם  (מתוך סאות` פארק בתלת מימד)
 הבדיחות בסאות` פארק היו תמיד בטוב טעם (מתוך סאות` פארק בתלת מימד)   
סאות` פארק היא סדרה על 4 ילדים שאין להם אלוהים - סטן מארש ,שהוא ילד רגיל (יחסית...), אריק קרטמן השמן, קייל ברוסלופבקי היהודי וקני מקורמיק העני והמוזר.

הם גרים בעיירה סאות` פארק בקולורדו, לומדים בבית ספר יסודי, ומתנהגים כמו שילדים בגיל הזה מתנהגים. כלומר, באמת. לא כמו שמראים אותם בקומדיות אמריקאיות.

הם מקללים כאילו אין מורה בעולם, אומרים בדיוק מה דעתם על העולם, אוכלים ג`אנק פוד, שונאים את האחים שלהם ואין להם שום בעיה להשתמש במילים שיגרמו לאנשים מסוימים להחליף צבעים.

ומה עושים כשאי אפשר להגיד הכל? אין בעיה - יוצרים את קני. לקני יש מעיל גדול וכתום שמסתיר לו את הפה, והוא גם ממלמל, מה שגורם לכך שאי אפשר להבין אותו כמעט בכלל. הדרך היחידה להבין מה הוא אומר היא מהתגובות של האנשים סביבו.

באופן לא מפתיע, קני אומר הרבה יותר מילים גסות משאר חבריו לסדרה. עוד דבר שקני עושה זה למות מוות משונה וכואב כמעט בכל פרק. כבר דרס אותו אוטובוס, ירו לו בראש, מחץ אותו עדר פרות והוא אפילו נלקח על ידי מלאך המוות בעצמו, אבל אפשר להיות בטוחים שבפרק הבא הוא יחזור, כאילו לא קרה לו כלום. בקיצור, קני הוא האימורטל של סאות` פארק.

עוד דמות מפתח היא ידידם הטוב ואיש סודם של הילדים, השף מהקפיטריה בבית הספר. לשף יש דבר אחד בראש - סקס, והוא לא מהסס להסביר לילדים בפירוט (ובשיר...) בדיוק איך הם הגיעו לעולם, ומה הוא עושה לעשרות הנשים שמגיעות למיטתו.
 
לגבי דבר אחד אתם יכולים להיות בטוחים - סטון ופארקר לא יחסכו ממכם או מאמריקה כלום, הם מעבירים למסך תכנים שנחשבים קיצוניים גם אחרי ביוויס ובאט הד וכמובן - יוצרים סביב הסידרה ויכוח קולני כמו תופעות פולחניות.

אם בארט סימפסון מגן על ליסה כשצריך, הם משחקים "בעט בתינוק" עם אייק, אחיו הקטן של קייל. אם כל הקומדיות מלאות סובלנות ופוליטיקלי קורקטיות, הם יורדים על קייל כי הוא יהודי, על קני כי הוא עני, ועל קרטמן כי הוא שמן. ואם כל התאהבות טלויזיונית מוקפת בענן של לבבות ומוסיקה, סטן פשוט מקיא כשהוא רואה את הילדה שהוא אוהב.

סלבריטיז, שזוכים לרוב לכבוד כשהם מופיעים בתכניות, זוכים להשפלה פומבית בסאות` פארק. ובכל זאת מפורסמים רבים מוכנים לתרום את כשרונם לסדרה, כמו ג`ורג` קלוני מאי.אר. שתרם את קולו של ספארקי, כלבו ההומו של סטן. ספארקי, מיותר לציין, רק נובח...

סאות` פארק השתלבה מצויין ברוח האנרכית של הרשת וקיימים אתרים רבים שמוקדשים לה. היא גם הסדרה היחידה שאפשר להוריד את כל הפרקים שלה דרך האינטרנט.

אתרים ששווה לבקר בהם, כולל מולטימדיה, מרוכזים כולם מימין לכתבה, בהמלצות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by