ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
הייטק וטכנולוגיה 
אין הסייבר עומד לבדו: הלקח שצריך היה להלמד ממתקפת הסייבר האחרונה  

אין הסייבר עומד לבדו: הלקח שצריך היה להלמד ממתקפת הסייבר האחרונה

 
הייטק וטכנולוגיה |
 

אחרי מתקפת תוכנת הכופר ששיתקה את מערכת הבריאות הבריטית, העולם מתעורר למציאות ובה ההגנה לבדה לא מספקת כתנאי להבטחת פעילותם התקינה של עסקים - טור מיוחד

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 

באחרונה התבצעה אחת ממתקפות הכופר המקיפות והאלימות ביותר בשנים האחרונות. מאות אלפי מחשבים נפלו קורבן למתקפת כופר מתוחכמת שהשביתה עשרות אלפי מחשבים בארץ ובעולם. אומנם בפועל, המתקפה נעצרה בזכות תושייתו של מתכנת בריטי, אך אין להקל ראש בפוטנציאל הנזק העצום שהתגלה.


התקשורת רעשה וגעשה בעקבות פרצות האבטחה שהתגלו וגופי מודיעין האשימו איש את רעהו בדליפת תוכנות ריגול לידי האקרים שעשו בהן שימוש זדוני. כצפוי, מרבית הפרסומים על המתקפה סבבו סביב נושא הסייבר, אבטחת המידע, ה-BUZZ WORD החדש של עולם הטכנולוגיה. אך הסייבר לבדו לא מספיק.

 

 
גיבוי
 גיבוי   צילום: יח"צ 
 

נכון, תחום הסייבר הוא תחום חשוב מאוד שהולך ותופס תאוצה. כדי להבין את הפריחה בה מצוי שוק אבטחת המידע הרי שרק מספיק לראות את מספר המשרות שנפתחו בתחום זה בשנה האחרונה בלבד, כמו גם את העובדה כי היצע המשרות עולה על הביקוש. אך  אם יש משהו שמתקפת הכופר האחרונה הוכיחה - הוא כי הסייבר אינו חזות הכול.


כאשר ניגשים להקים מערך הגנה למערכות המחשב, הן לשוק העסקי והן לבית, יש לזכור כי קיימים מנגנונים נוספים לשמירה על המידע. מביני דבר מודעים לכך שהסייבר, במתכונת המוכרת, הוא המעגל הראשון בהגנה על המידע. מטרתו לנטר, למנוע ולבלום כניסה של נוזקות למערכת המידע. אך כמאמר המשפט הצה"לי: "קו המגע לעולם ייפרץ" - למרבה האבסורד, חברות רבות השקיעו ומשקיעות סכומי עתק בתוכנות הגנה ואבטחה, מבלי לתת את הדעת על האפשרות, הסבירה בהחלט, שהן ייפרצו במקרה של תקיפה ממוקדת.

 

 
משה אטיה
 משה אטיה   צילום: יח"צ 
 
 

יש לזכור כי במרבית המקרים תוכנות הכופר פועלות כך שהן פורצות למסד הנתונים של המשתמש ונועלות אותו מפני שימוש חיצוני. אם כך- מה עושים במקרה בו התקיפה כבר בוצעה והמידע ננעל מפני שימוש? כאן נכנס לפעולה המעגל השני והחשוב לא פחות של גיבוי ואחסון המידע. בשנים האחרונות נוצרו פתרונות גיבוי רבים ומגוונים המאפשרים למשתמש 'לחזור אחורה בזמן' עד לזמן קצר לפני הפריצה, ובכך למזער את הנזק, עד כדי צמצום מוחלט של הפגיעה במידע. הכלים הרגילים של השרתים כיום תומכים בגיבוי יומי, אשר לא תמיד מספיק בנפחי המידע בהם נעשה שימוש כיום. מנגד, מערכות הגיבוי החדשות, כדוגמת אלה של חברת רדוקסיו הישראלית, נותנות למשתמש את היכולת לא רק להגדיר את זמני הגיבוי, אלא גם להעלות את המידע חזרה במהירות ולצמצם את הפגיעה בפעילות השוטפת של המערכת והמשתמשים.

 


משה אטיה, הוא מנהל חטיבת מוצרים בקונסיסט (Consist), שותפה עסקית של רדוקסיו (Reduxio) בישראל

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by