ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
לימודים? זה לא לאינטרנט 
 
 כאן מסתיימים שידורי האוניברסיטה המקוונת   
 
מערכת חיים ברשת

אוניברסיטה מקוונת שנפתחה בבריטניה בתרועות ובמחולות נסגרת כיום בקול ענות חלושה לאחר שהסטודנטים פשוט התעלמו מקיומה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אוניברסיטה מקוונת ראשונה מסוגה, אשר עלתה למשלם המסים בבריטניה 62 מיליון ליש"ט (כחצי מיליארד ש"ח) נסגרה לאחר שלא הצליחה למשוך מספיק סטודנטים אל שעריה הווירטואליים. וכמו בכל סיפור של כישלון צורב, מדווח אתר הרג'יסטר, כבר יש מי שקורא למצוא את האשמים.

ד"ר איאן גיבסון, חבר פרלמנט ממפלגת הלייבור ויו"ר וועדת הטכנולוגיה והמדע גינה בראיון לרדיו BBC את תוכנית האוניברסיטה המקוונת UkeU וכינה אותה "בזבוז מביש" של כספי הציבור ו"אסון מוחלט".

לדברי גיבסון יש לדאוג לגינוי ציבורי לאנשים שאחראים לכך שכספי הציבור נשפכו לפרוייקט הרהבתני. האוניברסיטה המקוונת אמורה הייתה לפעול כפורטל ולמכור תוכניות מקוונות לתארים של אוניברסיטאות אחרות.
 
 
מדובר היה ביוזמה משותפת של הממשלה, האוניברסיטאות שחתמו להשתתף בה ושל חברת Sun Microsystems, אשר סיפקה את הפלטפורמה שעליה עבדה כל האוניברסיטה המקוונת.

לפי ה-BBC, שעת המוות הרשמית של האוניברסיטה הייתה בחודש פבררואר השנה, וכי היא עתה "מפורקת מנכסיה בחשאי". באוניברסיטה עצמה הגדירו את התהליך כ"בנייה מחדש", ואמרו כי חלק מהפעילויות שלה יעברו דירה.

דו"ח חשאי שערכה המועצה האירופית לתקצוב ההשכלה הגבוהה בדצמבר 2003 לבדיקת מצב האוניברסיטה, אשר דלף ל-BBC, מתח ביקורת על חוסר המיקוד של ההנהלה, ועל כך כי מדיניות השיווק של האוניברסיטה התבססה "יותר על אופטימיות מאשר על שיקולים המבוססים על תנאי השוק".

לאחר הגשת הדו"ח, החליטה המועצה להפסיק את חלקה במימון האוניברסיטה. למרות הדו"ח עדיין מתעקשת המועצה כי האוניברסיטה המקוונת הוא דבר מצוין. המועצה ציינה כי מצב השוק השתנה רבות מאז הוקמה האוניברסיטה בשנת 2001, אי שם בשלהי ימי בועת ההיי-טק.

למרות מאמצי השיווק והכספים הרבים שנשפכו למקום, מסתבר כי האוניברסיטה הצליחה למשוך בסה"כ 900 סטודנטים. לפי נתונים שפרסמה הממשלה, השקיעה המדינה סך כולל של 44,000 ליש"ט (348,000₪) על כל סטודנט. על פי הרג'יסטר, מדובר בסכום גבוה הרבה יותר הקרוב יותר ל-70,000 ליש"ט (שהם כ-554,000₪).
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by