ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ספאם אמריקאי ברוטב חמוץ-מתוק 
 
 
מערכת חיים ברשת

מסתבר שהאקרים רוסים ובעלי שרתים סיניים הם האחראים לגידול בכמויות דואר הזבל בעולם. ולא נראה שהספאם עומד להפסיק בזמן הקרוב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אחוז מכתבי הספאם ביחס לכלל המיילים המועברים ברשת לא מפסיק לגדול. ארגוני האנטי-ספאם מכוונים את האצבע המאשימה לכיוון מזרח.

בדומה למנהגן של מדינות המערב לטמון באדמה של מדינות העולם השלישי את הפסולת הרעילה שלהן, כך גם בספאם. מי שעומד מאחורי הספאם אלו הם בעיקר מפרסמים אמריקאים, אבל העבודה המלוכלכת נעשית בעיקר בידי האקרים רוסים ובעלי שרתים סינים.

סטיב לינפורד, מנהל של פרויקט Spamhaus, ששם לעצמו למטרה לנקות את העולם מספאם, טוען בראיון ל- ZDNet כי האקרים רוסים הם אלו שמתדלקים את הגידול בספאם בעולם. קבוצות מאורגנות שלהם כותבות וירוסים שמטרתם להפוך מחשבים אישיים לזומביים, היינו לשרתי ספאם ללא ידיעת בעליהם. את הכתובות של המחשבים הנגועים ההאקרים ברוסיה מוכרים לשותפיהם האמריקאים.
 
 
תפקידה של סין בכוח היא לאכסן את השרתים שמפיצים את המיילים. לינפורד טוען ש-70% ממכתבי הספאם בעולם נשלחים משרתים הממוקמים בסין. מכיוון שהספמארים מציבים הגנות על השרת, ספקיות האינטרנט בסין לפעמים בכלל לא מודעות לפעילות שנעשית בידי לקוחותיהן. וגם אם הספקיות כן היו מודעות לפעילות, בסין כמו גם ברוסיה, אין שום חוק האוסר על שליחת דואר זבל.

על פי הדו"ח התקופתי של חברת MessageLabs שפורסם ביום ג', אחוז מכתבי הספאם בעולם עומד על 76% מתוך כלל המיילים. לינפורד צופה שמגמת העליה תמשך, והוא מתנבא שהמספרים יעלו עד ל-80% ואפילו ל-90% לקראת הקיץ. גם אם ניקח בעירבון מוגבל את המספרים שהוא מזכיר, היות ומתוקף תפקידו יש לו אינטרס להציג מספרים גבוהים במיוחד, עדיין נראה שאנחנו לא עומדים להפסיק בזמן הקרוב מלטבוע בספאם אמריקאי ברוטב חמוץ-מתוק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by