ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
אפליקציות 
משחקים וזוכים? הכירו את האנשים מאחורי האפליקציה שמציעה לכם לשחק תמורת פרסים 

משחקים וזוכים? הכירו את האנשים מאחורי האפליקציה שמציעה לכם לשחק תמורת פרסים

 
אפליקציות |
 

סטארט-אפ חצוף מהצפון הצליח במהלך של שלושה חודשים לעשות משהו שהוא מאוד נדיר במחוזותינו: לכבוש גם את תשומת לב של המפרסמים וגם את זו של קהל היעד של אלו - צעירים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אפליקציית המשחק וויני (Winni),
 אפליקציית המשחק וויני (Winni),   צילום: יח"צ 
 
 

בשקט בשקט הושקה לה בשלושת החודשים האחרונים אפליקציה ישראלית חדשה, שמצליחה בחוכמה לחבר בין עולם הפירסום לבין קהל יעד הנחשק - צעירים. הכירו את אפליקציית המשחק וויני (Winni), שמציעה למשתמש לשחק במשחקים ממותגים תמורת האפשרות לזכות בפרסים. "אנו חיים בעולם דינמי שבו השגת 2 דקות של קשב במסך הקטן הופכת למשימה בלתי אפשרית עבור המותגים" אומר עומר מויאל סמנכ"ל הפיתוח העיסקי ואחד ומייסדי הסטראטאפ Winni. "במקום לדלג על הפרסומת, השחקנים של Winni נהנים מפרסום חווייתי, אשר משלב כיף והנאה לצד סיפוק מידי". התיישבנו עם מויאל לשיחה קצרה על פירסום, גיימינג ועולם היזמות בצפון הארץ.

 

 

 

אז מה זו למעשה וויני? ובמה היא שונה מאפשרויות הפרסום החוויתיות שכבר קיימות היום?


"וויני (Winni) היא אפליקציית משחק חינמית, כיפית, המבצעת תחרויות נושאות פרסים בלייב כאשר הפרסומת מהווה חלק מעולם המשחק" מסביר  מויאל. בשונה מכל פלטפורמת פרסום שקיימת ששמה את הפרסומת ליד התוכן הרלוונטי, בוויני המשחק עצמו הוא פרסומת איכותית מכיון שהשחקן נכנס עמוק בתוך ערכי המותג דרך המשחק. החוויה היא המשחק, שבמקרה גם מפרסם את המותג. "האפליקציה מטמיעה את הפרסום במודל של משחקי תוכן חווייתיים המאפשר לשחקנים להתחרות ולזכות בפרס שווה בזמן אמת תוך שתי דקות" הוא מסביר.

 

מסתבר שעל תשומת הלב של עשרות אלפי השחקנים שכבר משחקים על גבי הפלטפורמה, מתחרים עשרות מותגים שחברו ל- Winni אשר מפתחת עבורם משחק ברוח המותג, כמו דומינוס פיצה, האנגר 11, ניו-פארם ועוד, כשהתמורה לשחקן היא פרסים אטרקטיביים החל מארוחת פיצה מתנה, דרך כרטיסים למופעים, ועד רחפנים, ועוד.

 

כיצד נולד הרעיון? וכמה זמן עבר עד שהרעיון קרם עור וגידים והפך לאפליקציה של ממש?


"זה קרה מאוד מהר, כשהבנו את הפוטנציאל להביא פתרון פרסומי אמיתי בתוך חווית משחק אמיתית. הפיתוח היה החלק הארוך, זה אמנם נשמע פשוט אך מתחת למכסה המנוע יש המון...צמצמנו פערים בחדירה לשוק, מכיוון שהשחקנים והמפרסמים פשוט קפצו על זה יותר מהר ממה שציפינו".

 

 
האפליקצייה מככבת ברשימת האפליקציות הטרנדיות
 האפליקצייה מככבת ברשימת האפליקציות הטרנדיות    צילום: יח"צ 
 

קהל היעד שלכם הוא צעיר באופן כללי, האם יש לכם כללים מנחים בכל הקשור לעבודה מולם? האם יש לכם קווים אדומים?


"השחקנים שלנו ברובם בני 15-35 ואנחנו שמים דגש על תוכן איכותי במשחקים. כל כך איכותי שכשהבחינו במשחק במשרד החינוך היו מיד מוכנים להכניס אותנו לפעילות משוטפת סביב קמפיין 50 שנה לירושלים."


מה ימצאו המשתמשים באפליקציה כמעניין? מה יקרוץ להם לדעתכם? ומה יקרוץ מהצד השני למפרסמים? מה היתרון שהם ימצאו בה?

"
השחקנים משתפים אותנו בפידבק, ולכן אנו יודעים שמה שקורץ להם זה הפרסים השווים, התחרות בלייב מול חברים, ההרגלים שהם מפתחים מהר מאוד - לדוגמה, הם יודעים שכל ערב ב 21:00 יש פרס שווה במיוחד ולכן הם ממתינים בציפייה. העובדה שאצלנו הכל שקוף בלי אותיות קטנות, המשחק חינם, ההשתתפות חינם, והפרסים באמת מגיעים גורמת לכך שברגע שהם נכנסו לשחק הם לא מוכנים להפסיק...תוך כחודש בלבד מאז שיצאנו לדרך כבר יש לנו עשרות אלפי משתמשים. למפרסמים מיד קרצה יצירת החוויה האינטנסיבית שבמשך 2 דקות שלמות נכנסים לעולם שמבוסס על ערכי המותג, עם קהל יעד שמוגדר מראש כאוהבי הפרס מאותו המותג".

 

 

 
המייסדים משמאל לימין: יהודה כרייף, עומר מויאל, איציק ברבי ואביהו עמר
 המייסדים משמאל לימין: יהודה כרייף, עומר מויאל, איציק ברבי ואביהו עמר    צילום: יח"צ 
 
 

כיצד מפרסמים מגיבים למוצר שלכם? האם אתם מוצאים את השוק הנוכחי פתוח לרעיונות שכאלו, או שנדרש עדיין הסבר על היתרונות בפרסום באמצעות גיימיפיקציה?


כן בהחלט. מפרסמים מבינים את הערך של פרסומת חווייתית במוביל וגם את המגבלות בכל הפלטפורמות עד היום. כשמותגים גילו את וויני - ביניהם גם הוותיקים וגם החדשנים יותר, הם הבינו מיד את ערך החוויה הזו עבור המותג שלהם. זה משחק משעשע, כולו עמוק בתוך הערכים, הסמלים והתוכן של המותג. זה יוצר פרסום אפקטיבי מאוד - אבל בכלל לא מרגיש או מתנהג כמו פרסומת. אנחנו עדיין בהשקה שקטה וכבר משתפים פעולה עם עשרות מותגים מובילים, ביניהם דומינוס פיצה, האנגר 11, ניו פארם ועוד.

 

באלו אתגרים נתקלתם במהלך העבודה והפיתוח?

זה אתגר לא פשוט לשמור על חוויה קלילה ומהירה עם המון שחקנים בלייב, בו זמנית. ואנחנו עובדים ומשתפרים כל הזמן.

 

 
"מפרסמים מבינים את הערך של פרסומת חוויתית"
 "מפרסמים מבינים את הערך של פרסומת חוויתית"   צילום: יח"צ 
 

עובדה מסקרנת במיוחד היא שהסטאראטפ הזה נולד בצפון הארץ, כשמייסדיו מגיעים בין השאר מטבריה וקריית שמונה. ניסינו לברר עם מויאל האם הפרט הזה היווה אתגר או אולי יתרון? "לצפון יש תפקיד חשוב בעיצוב האנשים שאנחנו היום" הוא מסביר. "אני חושב שאולי הגעה ממקום קטן נותנת דרייב גדול יותר להצליח ובכך אני רואה יתרון. בנוסף היתרון שלנו מגיע מכך שלא הגענו מהמיינסטרים של עולם הפרסום ושל עולם המשחקים וזה נתן לנו את היכולת לחשוב מחוץ לקופסא ללא ההגבלות והחסמים של פתרונות אחרים שקדמו לנו".


מניסיונכם האישי, עד כמה פעילה סצנת הסטארט-אפים בצפון, והאם לדעתכם ניתן להצליח גם מבלי לעבור למרכז?


היום העולם הוא גלובלי וניתן להצליח מכל מקום, אך אין ספק שיש משהו בנגישות במרכז, לכן החלטנו שהמשרדים שלנו ישבו במרכז תל אביב. בנוסף, היום הצוות שלנו מגיע מהרבה מקומות בארץ ונמשיך לגייס את הטובים ביותר, מכל מקום שבו נמצא אותם.

 

 
דומינוס פיצה בשיתוף פעולה עם וויני
 דומינוס פיצה בשיתוף פעולה עם וויני   צילום: יח"צ 
 

ולפני סיום, מה החזון שלכם לחמש הנשים הקרובות, איפה אתם רואים את עצמכם?


"החזון שלנו הוא להפוך את Winni לבית משחקים למאות ואלפי משחקי תוכן, באופן שיאפשר לכל מותג לבצע קמפיין דיגיטלי על גבי הפלטפורמה שלנו במגוון רחב של תחרויות".

 

 


האפליקציה זמינה להורדה בחנות האפסטור ובחנות הגוגל פליי

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by