ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
העט שעושה קופי פייסט 
 
 התמונות מתוך אתר הפרוייקט   
 
מערכת חיים ברשת

פיתוח חדש של מעבדות סוני ייאפשר להעתיק ולהדביק קבצים ממחשב למחשב פשוט באמצעות מגע עט והקרנת צלליות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כל כך הרבה ידע מסתובב בעולם, ובפרט על המחשבים שלנו ושל הקולגות שלנו. כדי להעביר קבצים ממקום למקום נזקקנו לפונקציות כמו משלוח הקובץ באימייל, העתקה פיזית (ידנית או באמצעות דיסק) של המידע, או שימוש בסרבר משותף.

מעבדות הפיתוח של סוני הצליחו לעלות על פטנט שייאפשר העברת קבצים ממכשיר למכשיר ללא צורך בחיבורים טכנולוגים, אלא באמצעות מגע, כך לפי ה-BBC. צוות הפיתוח, בראשות ד"ר ג'ון רקימוטו, הציג את המצאתם בכנס CHI2004 בווינה, העוסק באינטראציה התקשורתית בין האדם למחשב.
 
 
עט מיוחד שפותח על בסיס העט של מחשבי הכף יד ומסך המגע Wacom PL300, מאפשר לקצור קובץ ממחשב אחד, ולהדביק אותו על מחשב אחר. טכניקת הקצירה וההדבקה – הומאז' מרגש לפעולת ה'קופי פייסט' שמלווה אותנו עוד מהניינטיז – תאפשר לשני קולגות להחליף מידע בין המחשבים שלהם ישירות.

טכניקה נוספת שפיתחו במעבדות, היא טכניקת pick and beam. מתודה זו משתמשת בהקרנת מידע על קירות, באופן העובד כמו מרחב עבודה מורחב. ניתן לגרור מסמכים באמצעות העט המיוחד מהדסקטופ של המחשב אל אותם מרחבים.

לכל אחד מהעטים ניתן מספר סידורי, שהמחשב קורא כאשר הוא קרוב למסך. כאשר אדם נוגע באייקון עם העט, המחשב יוצר קשר עם שרת ה-pen manager, בין אם דרך חיבור קבוע ובין אם דרך Wi-Fi, וזה "מדביק" את הקובץ לעט. על אף שלעט עצמו אין זיכרון. כאשר מקרבים את העט למסך של מחשב אחר, מופיעה צללית עם הקובץ המבוקש על המסך. אז, באמצעות נגיעה, מדביק העט את הקובץ על המחשב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by