ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
לנצח את הקפיטליזם המערבי עם סלולרי ובנדנות 
 
 ``לא נמות ולא נמית, בשירות ארצות הברית``   
 
דנה רוטשילד

מול ועידת ה-G8 על אי מבודד, המוקדשת לחלוקת נתחים מעיראק, מנסים אקטיביסטים להתארגן לפעולת מחאה בסגנון אספסוף הבזק; האם כוחות האבטחה המתוגברים יצליחו לעצור אותם?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נציגי שמונה המדינות העשירות ביותר בעולם, ה-G8, נפגשים כעת על אי מבודד ומאובטח היטב לחופי מדינת ג'ורג'יה. הנושא העיקרי של הוועידה הנוכחית, הוא חלוקת נתחים מהעוגה המרוסקת של עיראק. הכיבוש האמריקאי במדינה היווה טריגר כלכלי לפעילויות של יזמים, המבקשים לעשות כסף קל במסגרת "שיקום" המדינה ההרוסה. כלומר, היכן שהרסו כוחות הצבא האמריקאי תשתיות, יימצאו בעלי ההון שיזכו במכרז לשיקום אותן תשתיות. איך אמרו חכמינו? מלחמה זה דבר מאוד רווחי.

אבל מלחמה זה גם דבר מאוד מעצבן. מיליוני אנשים לא ממש מרוצים מהמלחמה בעיראק, ובטח שלא מיוזמות חלוקת ההון בין המדינות העשירות. הללו דווקא מתכננות למחוק חלק מהחוב של עיראק, ולהעמיד אותו על 120 מיליארד דולר. זה עדיין סכום אסטרונומי, ובפרט כשהמדינות העשירות יוכלו להסתדר בלעדיו.
 
 
הוועידות האלה תמיד זכו לתגובה מצד פעילי אנטי-גלובליזציה שהעובדה ששמונה המדינות העשירות מנהלות את העולם ומחלקות את הממון שלו ביניהם לא מאפשרת להם לשתוק. כעת, בשל הנושא, יצטרפו אליהם במחאה גם המתנגדים למלחמה בעיראק.

מארגני הוועידה, שלמדו מניסיון העבר, לא רצו שוב מטרדים בנוסח הפגנות ההמונים בסיאטל 99', וגם לא פעולות מחאה בסגנון הפגנות הענק נגד המלחמה בעיראק. מכיוון שלהם הממון והשררה, נבחר האי "סי איילנד", בדרך כלל אי נופש לעשירים בלבד (שם בילה ג'ורג' בוש האב את ירח הדבש שלו), נסגר ונתחם בידי כוחות הביטחון. אלה חוששים לא רק מהאקטיביסטים, אלא גם מפעולות טרור של ארגון אל-קעידה. על כן, אין כניסה לאי ללא אישורים מיוחדים.

אבל האקטיביסטים לא אמרו נואש. Hep, פעיל פוליטי שהשתתף גם בהפגנות נגד המלחמה בעיראק בסן פרנסיסקו, מספר שהוא וחבריו מתכננים פעולת מחאה נגד ה-G8. וכדי לעקוף את הפיקוח של כוחות הביטחון, המחאה תשתמש בכלים הזמינים לכמעט כל אזרח – סלולר ומחשב אישי. ההפגנות יתרחשו בסגנון הפלאש-מוב, אספסוף הבזק – משהו בין הגיג פוסט-מודרני למחאת רחוב, במסגרתו מתכנס המון באתר מסוים, ומתפוגג בזריזות. Sms-ים יקפיצו את הפעילים וינחו אותם כיצד לפעול, ושימוש במצלמופונים יכוון אותם בעת ההתמודדות עם כוחות הביטחון.

כבר הוכח בעבר, בהתארגנות להפגנות הענק נגד בוש בעת ביקורו בבריטניה, שהמשטרה וכוחות הביטחון לא מסוגלים להתמודד עם מחאה כזו, שאינה היררכית – אין לה מנהיגים ולא מכתיבי מדיניות; אין מוקד כוח אחד שחיסולו יפגע בכל הפעולה. מחאה רוחבית הנשענת על רשתות הסלולר והאינטרנט. אולם כעת אמצעי הביטחון האדוקים, האוסרים, בין היתר, על טיסה מסביב לאזור, תהפוך את ההתארגנות לקשה יותר. שרק לא יירו להם ברגליים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by