ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
כל הכתבות אונליין 
עם הפנים לחו"ל: רשות החדשנות מכריזה על שורה של רפורמות שאמורות להקל משמעותית על חברות סטארטאפ 

עם הפנים לחו"ל: רשות החדשנות מכריזה על שורה של רפורמות שאמורות להקל משמעותית על חברות סטארטאפ

 
כל הכתבות אונליין |
 

צעד בכיוון הנכון: רשות החדשנות הודיעה על שורה של צעדים שנועדה להקל על חברות וסטארטאפים הנעזרים בתמיכה הכלכלית שלה , כמו גם בתשלום תמלוגי החברות שיותאמו מהיום לגודלן ולענף בו הן פועלות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רשות החדשנות מכריזה על הקלות בתמלוגים
 רשות החדשנות מכריזה על הקלות בתמלוגים   צילום: fotolia 
 
 

סטארטאפיסטים, קבלו בשורה של ממש: מועצת רשות החדשנות, בתמיכת שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן, הודיעה על עדכון נוסח התקנות הכולל בתוכו הקלות לתעשייה. לפי הרשות, עד עתה נוסח התקנות לא תאם את התיקונים שנעשו בחוק החדשנות מאז 1996, בייחוד בנוגע  להתאמת יעורי התמלוגים שמשלמות החברות לבין גודלן והענף בו הן פועלות. כעת, עם העדכון החדש, הותאמו התמלוגים לגודל החברות ולענף שלהן, כאשר התיקון תקף ל-99 אחוזים מהחברות שמקבלות מענקים מרשות החדשנות.

 

כך, למשל, חברות קטנות ששילמו תמלוגים בשיעור של 3.5 אחוזים ישלמו החל מחודש יולי תמלוגים בשיעור של שלושה אחוזים. בנוסף לכך, לאורך חיי החזר התמלוגים, תהפוך ריבית הלייבור מריבית קבועה לריבית המשתנה פעם בשנה. כמו כן, חברות שפונות לראשונה לקבל את תמיכת הרשות, ימשיכו לקבל פטור מתשלומי התמלוגים בגין שלוש התוכניות הראשונות אותן יגישו, וחברות אשר קיבלו את תמיכת הרשות, ישלמו תמלוגים בשיעור של 1.3 אחוזים בסך הכל.

 

 
מתחם SOSA להייטק בדרום תל אביב
 מתחם SOSA להייטק בדרום תל אביב   צילום: יח"צ 
 

וזה לא הכל. עד עתה, חברה שהעבירה ידע מחוץ למדינה חויבה לשלם לרשות החדשנות במזומן ובאופן מיידי, דבר אשר מנע מהן לחתום על הסכמי רישוי תמורת תמלוגים וגרם להן להעביר את הבעלות על הקניין הרוחני אל מחוץ לישראל כבר בשלבים מוקדמים של המו"פ. בעקבות העדכון החדש, קיבלו החברות הטבות לפיהן ישלמו לרשות רק כשיקבלו תמורה בגין הסכם הרישיון עליו חתמו. גובה התשלום ייקבע בהתאם לשיעור ההשתתפות של הרשות במחקר ובפיתוח של החברה.

 

בנוסף, במקום תשלום מיידי ובמזומן, יקבלו החברות שיאושרו פריסה נוחה של ההחזרים לרשות. בכך למעשה ממשיכה הרשות להיות שותפה בסיכון המחקרי של החברה עד לשלבי המסחור של המוצר. זאת ועוד: ביטול הסכם הרישיון לא יחייב את החברה בהעברת תשלומים נוספים לרשות. מדובר, אם כן, בשינוי של ממש, מאחר וחברות שישאירו את הבעלות על הידע אצלן, אך יעניקו רישיון לשימוש בו, יוכלו לקבל תמיכה מהרשות בגין המשך המחקר והפיתוח אותו הן מבצעות, בניגוד לחברות שמעבירות ידע לגורם מחוץ לישראל.

 

 

 
לוגו רשות החדשנות
 לוגו רשות החדשנות   צילום: יח"צ 
 
 

אהרון אהרון, מנכ"ל רשות החדשנות: "השינויים אותם אישרה המועצה הם חלק מרפורמה שאנו מתחילים לבצע בימים אלו בתחום הקניין הרוחני. בשנים האחרונות הבינו בכל העולם את חשיבות נושא הבעלות על הקניין הרוחני המפותח בתחומי המדינות. הוראות ה-BEPS של ארגון ה-OECD והתיקון של חוק עידוד השקעות הון, שאושר בחודש ינואר האחרון, הינם אבן דרך משמעותית בהסדרת התחום. רשות החדשנות התאימה בזמן קצר את מערכת החוקים והכללים על פיהם היא פועלת באופן שיאפשר לתעשייה לפעול תוך שמירה על האינטרסים של המשק. ההוראות שאושרו ע"י מועצת הרשות בתמיכת שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, תואמות את התהליכים הגלובליים ומשקפות את האיזון הנכון בין האינטרסים הלאומיים מחד, והאינטרסים של התעשייה עתירת הידע מאידך".

 
רשות החדשנות
 רשות החדשנות   צילום: לוגו רשות החדשנות 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by