ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הצעת החוק למלחמה בספאם 
 
 
מערכת חיים ברשת

משרד התקשורת הציג את הצעת החוק למלחמה בספאם – אימץ את הגישה האירופית, הנחשבת לקשוחה מזו האמריקאית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לפני כחודש התבשרנו כי משרד התקשורת גיבש הצעה ראשונית לתיקון חוק הבזק משנת 1982 , שתפעל כנגד ספאם במייל, הודעות SMS פרסומיות והודעות פרסומיות מוקלטות בטלפון. לפני יומיים פורסם באופן רשמי כתב הצעת התיקון לחוק.

על פי הצעת התיקון לחוק התקשורת (תיקון מס' 31) מכיר משרד התקשורת בכך שהספאם מהווה מעמסה מיותרת על הציבור, על ספקיות האינטרנט ועל כל משתמשי הרשת. על מנת להתמודד עם תופעת הספאם, מכיר המשרד בצורך שיש בכלים חקיקתיים ופעולות אכיפה ממשלתיות, לצד פתרונות טכנולוגיים שיגיעו מצד תעשיית המידע.
 
 
בעולם כיום קיימות שתי גישות חקיקתיות למלחמה בספאם. הראשונה, גישת ה-Opt-in המקובלת באיחוד האירופי, אוסרת על משלוח הודעות בדיוור ישיר, אלא אם כן הנמען נתן לכך מראש את הסכמתו. הגישה השנייה, גישת ה-Opt-out המקובלת בארה"ב, מאפשרת למשווקים לשלוח את הפרסומות שלהם לכל עבר, אלא אם כן הנמען הודיע כי הוא מסרב לקבל הודעות פרסומיות.

משרד התקשורת הישראלי החליט לאמץ את הגישה האירופית, הנחשבת למחמירה יותר (בארה"ב נשמעות תלונות כי המודל האמריקאי רך מדי ואינו נלחם דיו בספאם). על פי הצעת החוק יחול איסור על משלוח הודעת פרסומת באמצעות רשת בזק ציבורית, ללא קבלת הסכמה מראש של הנמען.

לצורך העניין מכסה התיקון החדש לחוק את האפשרות למשלוח הודעות פרסומת באמצעות האימייל, ה-SMS ומערכות חיוג אוטומטי כל זאת בנוסף לאיסור שכבר קיים בחוק למשלוח הודעות פרסומיות בפקסימיליה ללא רשות הנמען.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by