ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
נוק(יה)-אאוט  
 
 
מערכת חיים ברשת

יצרנית הסלולר מפינלנד שחולשת על שוק הסלולר העולמי איבדה אחוז ניכר מאחיזתה בשוק מכשירי הסלולר העולמי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יצרנית הטלפונים הסלולריים נוקיה איבדה בשלושת החודשים הראשונים של שנת 2004 חלק ניכר מאחיזתה בשוק הסלולר העולמי. על פי דווח של קבוצת המחקר גרטנר, צנחה אחיזתה של נוקיה, הנחשבת לחברה המובילה בתעשיית הסלולרית ל-28.9 אחוזים לעומת 34.6 אחוזים בתקופה המקבילה בשנת 2003.

אתר ה-BBC מדווח כי באופן כולל צמח שוק מכשירי הסלולר העולמי ב-34 אחוזים ל-153 מיליון מכשירים.

בן ווד, אנליסט חברת גרטנר, מסר כי צניחת המכירות הגרועה ביותר מבחינתה של נוקיה אירעה באירופה המערבית, שם איבדה החברה עשרה אחוזים תמימים מנפח השוק. מדובר בצניחה משמעותית לעומת 38 אחוזי השליטה להם טענה נוקיה בשנת 2003.
 
 
לדברי ווד סובלת נוקיה משתי בעיות עיקריות: "הראשונה היא מערכת היחסים שלה עם המפעילות במסגרתה היא מספקת טלפונים מותאמים אישית והשנייה היא שהמוצר שלהם לרוב אינו מספיק תחרותי לעומת המודלים שהמתחרים שלהם מציעים".

מכירותיה של נוקיה אמנם עלו יחסית ברבעון הזה אך בצורה איטית הרבה יותר משל מתחרותיה.עליית המכירות של נוקיה מיוחסת בעיקר לביקוש הגדול הקיים בשוק ולאו דווקא בשל ביצועיה של נוקיה עצמה.

מתחרותיה של נוקיה מצמצמות את הפער: מוטורולה ניצבת כיום במקום השני עם אחיזת שוק של 16.4 אחוזים. אחריה חברת האלקטרוניקה הדרום קוריאנית, סמסונג עם 12.5 אחוזים. אחריהן צועדות סימנס עם 8 אחוזים וסוני אריקסון עם 5.6 אחוזים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by