ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
המטרה מקדשת את הצנזורה? 
 
 
מערכת חיים ברשת

בריטיש טלקום, ספקית האינטרנט הגדולה ביותר בבריטניה, רוצה להלחם בפדופיליה ברשת, ותחסום בפני לקוחותיו את הגלישה לאתרים פדופיליים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ספקית האינטרנט המהיר הגדולה ביותר בבריטניה, בריטיש טלקום (BT) תחסום בפני לקוחותיו את הגלישה לאתרים המכילים תמונות וחומרים פדופיליים, כך מדווח הגארדיאן.

מהרגע שבו הפרויקט יצא לפועל, בעוד כמה שבועות, לקוחות BT אשר ינסו לגלוש לאתרים המכילים תכנים פורנוגרפיים יקבלו הודעת שגיאה שהאתר אינו קיים. מספר הפעמים שגולשים מנסים לגשת לכל אתר ירשם, אבל לא ישמרו הפרטים של הגולשים שניסו לגשת לאתרים.

החסימה תתבצע באמצעות "רשימות שחורות" אותן יספק ארגון הפיקוח על האינטרנט (IWF), ששם לו למטרה להלחם בעיקר בתופעת הפדופיליה ברשת. ב-IWF מקווים כי בעקבות BT תצטרפנה ספקיות אינטרנט אחרות לחסימה.
 
 
המטרה היא גם למנוע מהציבור גישה לאתרים האלו, ולהקשות על מפעילי האתרים להפיץ את החומרים. גם אם הפעילות הפדופילית ברשת אכן תפחת במידה מסויימת, החלפת תמונות בקבוצות דיון ופעילות של פדופילים בצ'אטים למשל לא תופרענה.

"אנחנו ב-BT לא מתיימרים לתת פתרון גורף לבעית הפדופיליה, ויודעים ש-BT לבד לא תוכל לפתור אותה. יחד עם זאת אנחנו מאמינים שזהו צעד נכון לכיוון של מתן פתרון לבעיה החמורה", מצהירה חברת BT.
 

צנזורת אתרים : לא רק בעולם השלישי

צנזורת אתרים מקובלת מאד במדינות לא דמוקרטיות כמו סין ואירן. עיתון הגארדיאן טוען כי זו הפעם הראשונה שנעשית צנזורה גורפת של אתרים בעולם המערבי-דמוקרטי. למעשה אין זה נכון , היות וב-2002 הורה הממשל במדינת פנסילווניה בארה"ב לכל ספקי האינטרנט לצנזר אתרים פדופילים. אולם, למרות שאין זו הפעם הראשונה שצנזורה מסוג זה נעשית, עדיין יש בכך נקודת מפנה משמעותית.

אולם נראה שאת הממשלה הבריטית זה לא מעניין, ושהיא מוכנה לעשות את הצעד ולהקריב את חופש הדיבור לטובת פיקוח על פעילות פדופילים: "אנחנו תומכים בכל צעדים טכניים הננקטים בשביל להפחית את הזמינות של תמונות המתעדות ניצול ילדים. הציבור חייב לזכור שמאחורי כל תמונה כזו נמצאים ילד או ילדה אמיתיים שנוצלו".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by