ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ה-SMS שיציל את קובי? 
 
 הודעה פירושה הודאה? קובי ברייאנט (צילום: רויטרס)   
 
מערכת חיים ברשת

לכוכב הלייקרס יש סיכוי לצאת זכאי במשפט האונס שלו בעקבות הודעת SMS ששלחה לו המתלוננת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שעות ספורות לאחר שכוכב הלייקרס קובי ברייאנט קיים בקיץ שעבר יחסי מין עם עובדת בית המלון שמאשימה אותו באונס, החליפה האישה מספר הודעות טקסט עם חברה לשעבר ועם אדם נוסף. תוכנן של הודעות אלה יכול לעזור לקבוע אם יחסי המין ביניהם היו בהסכמה או שמא מדובר אכן באונס.

סוכנות הידיעות AP מדווחת כי גם השופט במקרה אמר כי תוכן ההודעות יכול להיות "מאוד רלוונטי למקרה". מומחים מעריכים כי השופט יכול להוציא צו זימון שיחייב את ספקית הסלולר של האישה להציג את תוכן ההודעות.

כאן המקום להסביר כי למרות מה שרוב האנשים נוטים לחשוב, שברגע שמחקנו את הודעות הטקסט מהמכשיר הן נגוזו לנצח, ממש אינו נכון. ברוב המקרים תמסורות האימייל, המסרים המידיים והודעות הטקסט הסלולריות נשמרות על שרתי המידע של הספקים לתקופה כלשהי.
 
 
המקרה של בראיינט עשוי להיות המשפט הפלילי הראשון בארה"ב (המתוקשר בקנה מידה גדול) שבו יוצא צו זימון להודעת טקסט. באירופה ובאסיה, שם שליחת הודעות הטקסט הרבה יותר פופולרית מאשר בארה"ב, כבר התנהלו מספר משפטים שבהם הובאו הודעות טקסט כראייה משפטית.

פרקליטי ההגנה של בראיינט אמרו כי הודעות הטקסט הוחלפו בין האישה שמאשימה את בראיינט באונס, לבין שני אנשים נוספים (החבר לשעבר שלה ואדם נוסף שזהותו לא ברורה עדיין) בשעות הספורות שלאחר המקרה, שאירע ב-30 ביוני בשנה שעברה.

ארבעה חודשים אח"כ, הוציאו פרקליטיו של בראיינט צו זימון המבקש את תיעוד ההודעות מחברת הסלולר AT&T. החברה נאבקה בצו הזימון, אך שימרה את ההודעות האמורות. אולם בחודש שעבר הורה השופט הדן בתיק לחברה להציג בפניו את ההודעות.

השופט יעבור על ההודעות באופן פרטי על מנת לקבוע האם הן רלוונטיות למקרה, שבו טוען בראיינט לחפותו.

דובר חברת הסלולר מסר כי החברה משתפת פעולה עם רשויות החוק בנוגע לחקירות שונות, אולם סירב להגיב מהי המדיניות הרשמית של החברה בנוגע לשמירת הודעות טקסט.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by