ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
למכירה: לקוחות זועמים במיוחד 
 
 בדרך לעוד גנב זהות מרוצה   
 
מערכת חיים ברשת

דיסק קשיח שהוצע למכירה ב-eBay הכיל מאגר לקוחות של אחד מהגופים הפיננסיים החשובים באירופה – עד כמה בטוחים הפרטים שלכם?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תמיד טוב לדעת שהפרטים שלכם נמצאים בידיים טובות. רוב האנשים פועלים מתוך נקודת הנחה שאם לחברה כלשהי (בנק גדול, לדוגמה) יש מאגר מידע על לקוחותיה היא תשמור עליו כבבת עינה. עכשיו תארו לכם שמאגר מידע כזה, המכיל את כל פרטיכם האישיים מתגלגל למכירה ברשת. נשמע כיף, לא?

מאגר נתונים גדול של לקוחות וסיסמאות הגישה העדכניות של רשת האינטראנט המאובטחת של אחד מגופי השירותים הפיננסיים הגדולים באירופה נותר על דיסק קשיח שהוצע למכירה באתר המכירות eBay. הדיסק, שהכיל מידע שחברות מתחרות היו מוכנות לשלם עליו הרבה כסף, נרכש בסופו של דבר בסכום זעום של 5 ליש"ט (כארבעים ש"ח) ע"י חברת אבטחת הטכנולוגיה Pointsec Mobile Technologies.
 
 
אתר הרג'יסטר מדווח כי לדברי Pointsec הכיל אחד הדיסקים הקשיחים "חומר רגיש במיוחד של אחד הגופים הפיננסיים החשובים באירופה. תוכניות פנסיה, מאגר לקוחות, מידע פיננסי, רישומי משכורות עובדים, פרטי עובדים, סיסמאות כניסה וסיסמאות אדמין לאתר האינטראנט המאובטח."

"ישנם 77 מסמכי אקסל המכילים תיעוד של כתובות האימייל של לקוחות החברה, תאריך הלידה שלהם, כתובת מגורים, טלפון בבית ושאר מידע אישי חסוי, אשר אם היה נחשף באופן פומבי יכול היה להסב נזק בלתי הפיך לחברה". אנשי Pointsec סירבו להסגיר את שמה של החברה חסרת האחריות.

חברת Pointsec שעוסקת באבטחה של מכשירים ניידים רכשה כמאה דיסקים קשיחים באתר המכירה הפומבית כחלק ממחקר שהיא עורכת בנושא "מחזור החיים של לאפטופ אבוד". החברה גילתה כי היא מסוגלת לקרוא מידע שקיים על שבעה מתוך עשרה דיסקים שאמורים היו להיות מפורמטים או מחוקים לחלוטין לפני העמדתם למכירה.

הניסוי הנ"ל מדגיש בצורה ברורה למדי כמה החיים קלים היום לגנבי זהויות ואילו הזדמנויות פז יש להם לגשת למידע רגיש של חברות ממחשבי לאפטופ ודיסקים אבודים. כל מאה הדיסקים שרכשה Pointsec כחלק מהמחקר יושמדו בתומו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by